Bebek örgü modelleri panço anlatımı

Bebek örgü modelleri panço anlatımı

Bebek örgü modelleri panço anlatımı görsel resimli yazılı anlatımlı güzel ve şık bebek panço yapılışını siz değerli takipçilerimizin beğenisine sunuyoruz. Bebek örgü modellerinde geniş içeriğimiz mevcuttur. Yazımızın içindeki linke tıklayarak birçok bebek örgülerine ulaşabilirsiniz. Video anlatımlı örgü modelleri için sayfamızı mutlaka ziyaret ediniz. Her kesime uygun örgü modellerine ulaşabilirsiniz.

Örgü modelleri, bebek örgüleri yapımı, panço örnekleri hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımlı bebek örgüleri için linke tıklamayı unutmayınız.

Bebek örgü modelleri panço anlatımı

Kullanılan İplikler: Lolipop,
Kullanılan Renkler:
80432 (3 Yumak),
Zorluk Derecesi: Orta
Tığ No: Belirtilmemiş
Şiş No: 4.5
Tığ Siş No: Belirtilmemiş
Beden: Belirtilmemiş
Yaş Grubu: 2-3
Örgü Şekli: Düz örgü, ters örgü, burgu modeli, haraşo
Ek Malzemeler: 3 adet düğme
Mevsim: Kış,Sonbahar
Kategori: Bebek-Çocuk
Alt Kategori: Panço

Modelin Yapılışı
ARKA :
35 ilmek başlanır, 1 diş haraşo örülüp, ilmekler; 2 ilmek ters, 4 ilmek düz, 1 ilmek ters, 4 ilmek düz, 2 ilmek ters…şeklinde dizilir.

4 düz, 1 ters, 4 düz örülen ilmeklere diyagramdaki model uygulanır. Beden boyu 24 cm olduğunda haraşo örgüyle devam edilir. Her sırada, her iki taraftan 13 defa 2’şer, 2 defa 1’er ilmek artış yapılarak 91 ilmeğe ulaşılır. Beden boyu 18 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 10 defa 2’şer, 5 defa 1’er ilmek kesilir. Beden boyu 36 cm de kalan 41 ilmek bir defada kesilerek bitirilir.
ÖN :
19 ilmek başlanır, 1 diş haraşo örülüp, ilmekler; 2 ilmek ters, 4 ilmek düz, 1 ilmek ters, 4 ilmek düz, 2 ilmek ters…şeklinde dizilir. 4 düz, 1 ters, 4 düz örülen ilmeklere diyagramdaki model uygulanır. Beden boyu 24 cm olduğunda haraşo örgüyle devam edilir. Ön ortasından her sırada 13 defa 2’şer ilmek artış yapılarak 45 ilmeğe ulaşılır. Beden boyu 18 cm örülerek kol evi için artış yapılmayan taraftan 10 defa 2’şer, 5 defa 1’er ilmek kesilir. Beden boyu 32 cm olduğunda yaka için ön ortasından 3+2+1+1 ilmek kesilir. Beden boyu 36 cm de kalan 13 ilmek bir defada kesilerek bitirilir.

KOLLAR :
89 ilmek başlanır, 1 diş haraşo örülüp, diyagramdaki model uygulanır. Kol boyu 11 cm olduğunda haraşo örgüyle devam edilir. Her iki taraftan 2 sıra arayla 6 defa 2’şer, her sırada 22 defa 1’er ilmek kesilir. Kol boyu 20 cm de kalan 21 ilmek bir defada kesilerek bitirilir.

KAPÜŞON :
Yaka etrafından şişe 87 ilmek çıkarılarak ilmekler; 37 ilmek haraşo, 2 ilmek ters, 4 ilmek düz, 1 ilmek ters, 4 ilmek düz, 2 ilmek ters, 37 ilmek haraşo şeklinde dizilir. 4 düz, 1 ters, 4 düz örülen ilmeklere diyagramdaki model uygulanır. Kapüşon boyu 20 cm örülerek ilmekler ortalanır ve ortadaki 13 ilmek (diyagram örülen ilmekler) örülür, 1 ilmek kesilir, kalan 36 ilmek şişte bekletilir, geri dönülür, 13 ilmek örülür, 1 ilmek kesilir, kalan 36 ilmek bekletilir, geri dönülür, 13 ilmek örülür, 1 ilmek kesilir…şeklinde geri dönüşlerle 13 ilmeğin her iki tarafında kalan ilmekler sıfırlanır, kalan 13 ilmek bir defada kesilerek bitirilir.

KAPÜŞON BİYESİ YAPILIŞI :
150 ilmek başlanır. 6 ilmek 1+1 lastik, 7.ilmek şişe örmeden alınır, 6 ilmek 1+1 lastik, 7.ilmek şişe örmeden alınır…şeklinde 2 cm boyunca aynı ilmekler örmeden şişe alınarak 1+1 lastik örülüp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.

KENAR BORDÜRLERİ :
520 ilmek başlanır, kapüşon biyesi gibi örülür.

Bebek örgü modelleri panço anlatimi

Bebek örgü modelleri panço anlatımı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ