Canım Anne

Bebek Saç Bandı Örgü Modelleri Yapılışı

Bebek Saç Bandı Örgü Modelleri Yapılışı

Kız bebekler için saçlarına takabileceğiniz, kıyafetlerini tamamlayıcı ve saçlarını acıtmayacak örgü saç bandı model örneklerini sizler için hazırladık. 

Evde kolaylıkla kız bebekleriniz için örebileceğiniz saç bantlarının yapımı doğru şekilde aşamalar takip edildiğinde hızlıca örülebilmektedir. Rengarenk saç bantları işleyip kız bebeklerinizin daha tatlı, sevimli görünmesini ve elbiseleri için tamamlayıcı aksesuar olmasını saplayabilirsiniz. Kız bebeklerin ilk aylarda saçları genellikle kısa olur. Kısa saçlarının karışmaması ve daha güzel görünmesi için saç bantları kullanabilirsiniz. Saç bantlarını biraz örgü yapmayı bilen herkes kolaylıkla örebilir.

Bebek Saç Bandı Örgü Modelleri Yapılışı

  • İstediğiniz renkte bir örgü ipi ile tığ alıp örmeye başlayabilirsiniz.
  • İlk olarak çiçek kısmını yapalım. Bir halka yapıp iki tane zincir çekin. Daha sonra içine 15 tane ikili tırabzan örün.
  • 15 tane ikili tırabzan ördükten sonra halkayı sıkıp kapatın.
  • Yandaki boşluğa batıp tırabzanları kapatın. 3 tane zincir çekip bir tane atlayarak 8 tane halka yapın. Halkalar bitince içine ikili 5 tane tırabzan yapın. Aynı işlemi tüm sırayı bitirecek şekilde yapın. İkinci sırayada aynı şekilde tırabzan ördükten sonra çiçeğiniz hazır olacaktır.
  • Bandı yapmak için 12 tane zincir çekin. Daha sonra ucundan tutup 3 tane fazladan zincir çekip tuttuğunuz yere batıp kapatın. Boyunu daha büyük veya küçük yapmak isterseniz zincir sayısını isteğe göre değiştirebilirsiniz.
  • 3 zincir çekip 3.zincire batıp kapayın. Bu şekilde ilerleyin.
  • Saç bandının detaylı yapımını aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz.

Bebek Saç Bandı Örgü Modeli Yapımı Videolu Anlatım

Papatya’nın Örgü Dünyası anlatımı ile bebek saç bandının yapımını detaylı olarak izleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ