Bebekler Hep Gülmeli

Bebekler Hep Gülmeli

Bebekler her evin neşe kaynağıdır. Evde herkes tarafından çok sevilirler. Onların mutluluğu ailedeki herkese mutluluk verir. Aynı şekilde mutsuz olduklarında da herkes mutsuz olur. Bebeklerin mutsuzluklarını belli etme şekilleri ise ağlamaktır. Bebeğiniz neden ağlıyor anlamak için dikkat etmeniz gereken belli başlı noktalar vardır.

bebekler-hep-gulmeli

Bebeklerin dış dünyayla iletişim kurma yollarından en önemlisi ağlamaktır. Bebekler çok çeşitli nedenlerden ağlayabilir. Bunlardan biri elbette ki insanların en temel dürtülerinden bir olan açlıktır. Bebekler iki saatte bir doyurulmazlarsa ağlayarak bunu size bildirirler.

bebek-aglaması

Bebeklerin bir diğer ağlama sebebi de, altlarının temiz olmamasıdır. Bebekler altlarını kirlettikten sonra hemen temizlenmezlerse bunu size ağlayarak haber vereceklerdir. Uzun süre altı kirli kalan bebekler hemen pişik olacağı için acıdan kaynaklı olarak da ağlayabilirler.

Bebekler özellikle ilk aylarda her gün belirli saatlerde ve çok ağlıyorlar ise, bunun sebebi kolik sendromu olabilir. Kolik problemi yaşayan bebekler doğumdan sonraki ilk birkaç ay yoğun şekilde ağlama davranışı gösterirler. En geç beşinci ayın sonunda bu durum kendiliğinden yok olacaktır.

bebegım-neden-aglamiyor

Bebekler kısa sürelerde acıkır ve yorulurlar. Uykusunu tam alamayan bebekler huysuzlaşabilir ve ağlar. Bu nedenle bebeklerin uyku düzenlerini dikkatli takip etmek gereklidir.

Bebekler diş çıkarma dönemlerinde de huzursuz olup ağlayabilirler.

aglayan-bebek

Bebeklerin bağışıklık sistemi çok gelişmiş olmadığı için, kolaylıkla hastalanabilirler. Hasta bir bebek bunu size ağlayarak belli edecektir. Bebeğinizi hastalanması durumunda bir doktordan yardım alabilirsiniz.

Bebekler anne karnına ilk düştükleri andan itibaren çevrede olan bitenleri bir şekilde algılayabilirler. Doğumdan sonra algılama kabiliyetleri daha da gelişir. Çevrelerinde huzursuz bir ortam varsa bunu kolaylıkla hissederler ve ağlayarak bunu belli ederler. Bebeğiniz neden ağlıyor diye düşünüyorsanız ortamın stresli olup olmadığına dikkat etmeniz gerekecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ