Canım Anne

Beş Şiş Patik Modelleri

Beş Şiş Patik Modelleri

Patik modelleri arasında oldukça beğenilen beş şiş patik örneğinin detaylı yapımını ve beş şiş patik modellerinin örneklerini sizler için derledik.

Beş şiş patik modeli diğer patik modellerine göre örgüsü oldukça kolay örülebilen bir modeldir. 5 adet şiş ilk olarak patiğin baş kısmında kullanılmaktadır. Bir kaç sıra sonra şişler azalarak örmesi devam ediyor. Çoğu kişi için beş şişle patik örmek zor gibi görünse de oldukça kolay bir örgü örme çeşididir. Önemli olan aşamaları takip etmek ve şişlerin nasıl kullanıldığını bilmektir.

Beş şiş patik modellerini renk renk yapabilir ve kışın her güne özel bir tane giyebilirsiniz. Haroşe yaparak örülen beş şiş patik modellerinde ayak numaranıza göre zincir çekip büyüklüğünü ayarlamanız gerekmektedir. Her zaman tam boyutunda olması için zincir çekip ayağınıza tutup uzunluğunu ölçebilirsiniz.

Beş şiş patik modelini işlerken kenar zincirleri arttırarak ilerlemeniz gerekir. Kenarlarda çizgi gibi yerler net belli olsun diye arttırılarak yapılmaktadır. Başlangıç yerinde karşılıklı iki şiş arasında örgünüz olacaktır. Diğer şişler ile de ilmekleri örüp arttırmayı yapmanız gerekmektedir.

Beş Şiş Patik Modeli Örneği Videolu Anlatım

Ayşegülle Örgü Keyfi kanalının anlatımı ile beş şiş örgü patik modelinin yapımını, aşamalarını ve dikkat edilmesi gereken püf noktaları takip edebilirsiniz.

Beş Şiş Patik Modelleri

Kadınların en fazla beğendiği, en güzel ve farklı beş şiş patik modellerinin örneklerini resimli olarak aşağıdan bulabilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ