Beş şiş patik yapılışı

Beş şiş patik yapılışı

Beş şiş patik yapılışı şiş örgü sevenler için harika şiş patik modeli sizlerin beğenisinde olmaktadır. Patik modelleri hanımların vazgeçemediği en güzel el işleri ve el örgüleri arasında yer almaya devam etmektedir.

Kızlarımızın çeyizleri içinde oldukça fazlasıyla yapılan harika patik modellerine beş şiş patik modelini de eklemenizi tavsiye ederim. Görselliği ile oldukça dikkatleri üzerine çeken bir model olacaktır.

Patik modelleri yapıp satışa sunan arkadaşlarımız içinde beş şiş modeli harika seçim olacaktır. Farklı patik modellerine sayfamızı ziyaret ederek ulaşabilirsiniz. Veya yazımızın içindeki linklere tıklayarak istediğiniz modelimizin yapılışına ulaşmanız mümkündür.

Beş şiş patik modeli yapılışını öğrenmek isteyen arkadaşlarımız içinde video anlatımımız oldukça yardımcı olacaktır. Detaylı video anlatım sizlerin kolaylıkla yapabilmenizi sağlayacaktır. Yapmak isteyen arkadaşlarımıza şimdiden kolay gelsin dileklerimi iletiyorum. Yeni patik modelleri yapılışlarında tekrar görüşmek üzere hoşçakalın.

Beş şiş patik yapılışı

Merhabalar arkadaşlar. Beş şiş patik 36 ve 37 numarası ayaklar için uygundur.

Üç renk beyaz, pembe, yeşil patik ipi.

2 Numara beş tane şiş kullanımı tercih edilmiştir.

Patiği ayak burun (ucu) kısmından 12 ilmekle başladım iki taraftan ikişer ilmek artırarak şiş başı on dört ilmek olana kadar ördüm. Patiğin burun kısmı artırması bitince şiş başına modele göre artırma olmalıdır bu patiğimiz de 15 er ilmek toplam 60 ilmek vardır.

Her patik modeline göre ve ayak numarasına göre de değişebilir 14 , 15 ,16 ilmek sayısı değişebilir. Sonrasında model koyup ayak bilek kısmına kadar örüp ayak uzunluğuna göre de ölçüp bilek kısmını ayırmayı yaptım.

Ve ayak bölümünü örüp ayak bilek kısmını topuk kısmına kadar ördüm. Topuk kısmını üç şişe ayırıp 25 ,10 , 25 olarak topuk kısmı ördüm. Topuk kısmındaki 10 ilmeği iki taraftan da ekleyerek ördüm.

10 ilmeği önce iki taraftan kestim sonrasında 10 ilmeği başında bir tane örmeden aldım sekiz tane örüp onuncu ilmeği kestim aynı şekilde hep sıra sonunda keserek sonuna kadar ördüm. Son olarak hep sini kestim ve bitti hem çeyizlik hem hediyelik hem de günlük hayatımızda kullanacağımız patik sahibi olmak çok güzel. Yapacak olan sizlere kolay gelsin.

Patik modeli, örgü, örgüler ve el işleri hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamanız yeterli olacaktır.

Beş şiş patik yapılışı VİDEO ANLATIM

Pembeli örgüler kanalına bu güzel patik modeli için çok teşekkür ediyorum.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ