Beşik Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Beşik Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Anne baba adayları bebeğin yolda olduğunu öğrendiklerinden itibaren onlarca konuyu bir arada düşünerek ailenin yeni ferdinin rahat etmesi için ellerinden geleni yapmaya çalışırlar. Bebek beşiği nasıl seçilir konusu da hamilelik döneminin en çok kafa kurcalayan sorularındandır. Beşik alırken nelere dikkat edilmeli ya da beşik alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir gibi sorgular bu dönemde çok yapılır. Özellikle anne adaylarının Canimanne.com Bebek Odası Dekorasyonu kategorisindeki sayfalarımızdan yardım alabilecekleri pek çok konu vardır. Sitemizdeki yazılardan olan El Yapımı Bebek Beşik Örtüsü Modelleri konulu yazımız da bunlardan biridir.

Beşik Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebek Beşiği Nasıl Seçilir?

Bebek beşiği nasıl seçilir sorusu her hamile bayanın özellikle de ilk çocuğunu kucağına alacak olanların aklındadır. Beşik alırken dikkat edilmesi gerekenler denince ilk önce can güvenliği gündeme gelir. Beşik alırken nelere dikkat edilmeli sorusu güvenliğin iyi düşünüldüğü ve tasarlandığı bir beşiğin tercih edilmesi gerektiği şeklinde yanıtlanır. Günümüzde her tarza, her zevke uygun renk renk ve model model bebek beşikleri vardır. Yeni bebek beşiği modelleri seçilirken odanın dekorasyonu ve renginin göz önünde bulundurulması da esastır. İşte bebek beşiği alırken dikkat edilmesi gerekenler

Bebek Beşiği Seçimi Nasıl Olur

Beşik Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Beşik alırken dikkat edilmesi gerekenler aşağıda sizler için maddeler halinde sıralanmıştır.

 • Beşiğin güvenli bir uykuya uygun olduğundan ve bebeğiniz sağ sola döndüğünde tehlike yaratmayacağından emin olun.
 • Beşiğin içine alınacak olan yatak mutlaka ortopedik bebek yatağı modelleri arasından seçilmelidir.
 • Bebek beşiği yatak odasına koyulacaksa anne yanı beşikleri tercih edilmesi uygun olur. Bu modellerin tek yanı açıktır ve annenin yatağına dayanır.
 • Bağımsız beşik alacaksanız tekerlekli bebek beşiği modeli seçmeniz yerini değiştirmek istediğinizde kolaylık sağlayacaktır.
 • İstenildiğinde oyun parkı olabilen beşik modelleri arasından birini seçerseniz bebeğiniz büyüdüğünde o şekilde değerlendirebilirsiniz.
 • Sepet beşik modelleri içinden birini düşünüyorsanız bu modellerin birkaç ay kullanımlık olduğunu da hesaba katmayı unutmayın.
 • Beşik alırken dikkat edilmesi gerekenler denince parmaklıkların arasının dar olması da düşünülmelidir.
 • Hafif, kolay devrilebilen beşikler tercih edilmemelidir.
 • Beşiğin içinde yatağın koyulacağı kısmın bağlantılarının sağlam ve dayanıklı olması gerekir.
 • Doğal malzemeden ve genellikle ahşap malzemeden üretilmiş olan beşikler bebekleriniz için plastik olanlara göre daha sağlıklıdır.
 • Beşik için alacağınız yatağın o alana tam gelmesine dikkat edin. Yatak küçük olursa bebeğinizin sıkışma ihtimali olabilir.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ