Bisiklet Sürerek Zayıflayın!

Bisiklet Sürerek Zayıflayın!

Tabi ki fit bir vücut hepimizin hayali… Aldığımız kıyafetler üzerimizde çok güzel dursun kim istemez ki? Genel olarak insanlara baktığımız zaman kilolarından dolayı çok mutsuzdurlar. Bunun önüne geçmeye çalışmış ve çok azı sonuca ulaşmıştır. Peki, kilo vermede en etkili yöntemlerden biri olan bisiklet sürerek zayıflamayı denediniz mi?

Bisiklet sürmek diğer sporların yanı sıra çok daha etkili bir yöntemdir. Bir saatlik sürülen bisiklet altı saatlik yürümeyle aynı oranda yağ yakımı sağlar. Hem de çok eğlencelidir. Özellikle yaz aylarında daha rahat şekilde kullanılabilir. Bir markete giderken, pazara veya çarşıya giderken otobüs veya araba kullanmak yerine bisiklet kullanılırsa hem daha sağlıklı hem de daha eğlenceli olacaktır. Özellikle belli saat aralığında düzenli olarak bisiklet sürmek çok büyük etkisi olacaktır. Biraz da bisiklet sürmenin vücudumuzda yarattığı etkilere göz atalım.

Bisiklet sürmenin en büyük etkisi bacak kaslarımızı geliştirmesidir. En güzel ve en doğal bacak egzersizi olan bisiklet sürmek aynı zamanda bacak  kaslarımızı çalıştırırken alt karın bölgesindeki yağların hızlıca yakılmasında oldukça etkilidir.

bisiklet-surerek-zayiflayin

Onun haricinde tüm vücutta da etkisini gösterir. İlk başlarda az az sürmeye başlayıp vücudumuzu ilk günden yormamaya özen göstermeliyiz. İlerleyen zamanlarda sürmemiz gereken kilometreyi artırarak gittikçe daha fazla gelişim elde edebiliriz. Bisikleti belli aralıklarla hızlı belli aralıklarla yavaş sürebiliriz. Mesela 5-10 dakika boyunca çok hızlı bir şekilde pedal çevirdiğimiz zaman biraz hızınızı düşürüp bacaklarınızı bu şekilde dinlendirip tekrar hızı artırabilirsiniz. Sağlıklı ve eğlenceli zayıflama için hemen hayatınızda bisiklet için bir yer ayırın.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ