Boncuklu İğne Oyası Modelleri

   El emeği ürünlere verilen değerin yeniden artmasıyla beraber yeni modeller, örnekler ortaya çıkmıştır. Çeyiz sandıklarımızı süsleyen en nadide parçalardan biri de kenar oyalı yazmalarımızdır. Geçmişten günümüze kadar gelmiş olan kenar oyası modelleri olduğu gibi modern yeni ortaya çıkmış kenar oyası modelleri de vardır. Bin bir çeşit ve modelden oluşan oyalara her geçen gün yeni modeller eklenmektedir.

   Yazma oyası modelleri çok fazla çeşitlilik içermektedir. Tığ ile yapılan modeller olduğu gibi iğne oyası ile yapılan modeller de mevcuttur. Ancak son zamanlarda iğne oyasına olan düşkünlük, ilgi daha fazla artmıştır. İğne oyasını şık ve zarif duruşu kadınları ona doğru yönlendirmiştir. İğne oyasını olan ilginin neticesinde yeni modeller, örnekler ortaya çıkmıştır.

İğne oyasını yapmak emek ve zahmet içerse de ortaya çıkacak olan sonuç için buna fazlasıyla deyecektir. İğne oyası ile yapılan yazmalar olduğu gibi, oda takımları, fiskoslar, tepsi örtüleri, vitrin takımları gibi parçalarda yapılmaktadır. Her geçen gün kullanım alanı giderek artmaktadır. İğne oyasının şıklığı ve zarifliği dokunduğu her yeri güzelleştirmekte ve farklılık katmaktadır.

İğne oyalı yazmalarınızı tek renk iple yapabileceğiniz gibi birden fazla rengi bir arada kullanarak şık modeller de elde edebilirsiniz. İğne oyalarında daha çok çiçek, yaprak ve gül motifleri ağırlıklı olarak kullanılmaktadır.  Aynı zamanda boncuk, inci gibi materyalleri kullanarak birbirinden şık iğne oyalı yazmalarda elde edebilirsiniz.

Boncuklu iğne oyaları son zamanlarda fazlasıyla rağbet ve ilgi görmeye başlamıştır. Eskiden boncuklu tığ oyaları meşhurdu ve çok fazla kullanılıyordu. Günümüzde yeniden boncuklu yazmaların moda olmasıyla beraber boncuklu oya yapımı iğne oyası ile de denenmiş ve başarılı sonuçlar alınmıştır.

Boncuklu iğne oyası modelleri için sitemizdeki görselleri inceleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ