Çam yaprağı patik modeli yapılışı

Çam yaprağı patik modeli yapılışı

Çam yaprağı patik modeli yapılışı yeni patik modellerini sizlerin beğenisine sunmaya çalışıyoruz. Şiş modeli patik sevenler için harika bir patik örneği sizleri bekliyor.

Patik modelleri en sevilen el işleri olarak yapılmaya devam ediyor. Kış mevsiminin en kullanışlı kıyafetleri arasında patik modelleri olmaktadır. Ayağımızdan çıkartmadığımız patikler renk renk bir çok model ile hanımlarımızın ilgisini çekmektedir. Bir çok patik modeli ve yapılışı canimanne.com sayfamızda sizleri beklemektedir. Sayfamızı ziyaret etmeyi unutmayınız. Veya yazımızın içindeki linklere tıklayarak istediğiniz patik örneklerine ulaşabilirsiniz.

Yeni öğrenecek arkadaşlarımız içinde video anlatımını oldukça fayda sağlayacaktır. Patik modellerinde istediğiniz patik ip markasını ve farklı ip tercihleri ile yapabilirsiniz. Kızlarımızın çeyizleri içinde oldukça çok yapılan patik modellerine çam yaprağı modelini eklemeye unutmayınız. Yeni patik modelleri yapılışlarında tekrar birlikte olma dileğiyle hoşçakalın..

Çam yaprağı patik modeli yapılışı

Çam yaprağı patik modeli detayları

Malzemeler: 1 adet patik ipi
3 numara çorap şişi ve makas

Yapılışı Patik modelimiz 38 numaraya uyumlu olarak çalışılmıştır.

Öncelikle 10 ilmekle başlıyoruz ve 2 sıra haroşa örgü örüyoruz. Sonrasın da kenarlardan 4 er ilmek haroşa örüyoruz ortadaki 2 ilmeğin sağından ve solundan ajurlar yani arttırmalar yapıyoruz. Ortadaki 2 ilmek düz olarak örülüyor ve burun kısmına kadar bu 2 ilmek sabit kalıyor iki ilmeğin kenarlarından artırma işlemi yaparak modeli kurmaya başlıyoruz.

Arttırma işlemini 4 kez tekrarlıyoruz ve örgümüzün arka yüzünde kenarlardaki 4 ilmek haroşa diğer ilmekler ters örülüyor. 4 kez patiğimizin üst kısmında modeli uyguladıktan sonra burun kısmında ortadaki 10 ilmek sabit kalacak şekilde kenarlardaki ilmekleri sıra sonralarında birer birer toplayarak burun kısmını oluşturuyoruz ve patiğimizin kenarlarından 17 şer ilmek alarak kenar ve taban kısmını örüyoruz.

Kenarlarda da ajur uygulaması yaparak model oluşturdum ve 3 kez model uyguladıktan sonra burun kısmında yaptığım işlemin aynısını topuk kısmında da yaparak patiğimi tamamladım. Kolay gelsin.

Patik modeli yapılışı, örgü, örgüler ve el işleri hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamanız yeterli olacaktır. Bizleri sosyal medya hesaplarınızda bizleri beğeni, paylaşımlarla destekleye bilirsiniz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız önemlidir.

Çam yaprağı patik modeli yapılışı video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulaya bilirsiniz.

Suzanın elişi dünyası kanalına bu güzel patik modeli için çok teşekkür ediyorum.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ