Kendin Yap Çatalla Çiçek Motifi Yapılışı

Kendin Yap Çatalla Çiçek Motifi Yapılışı

Canimanne.com Kendin Yap kategorisindeki yüzlerce geri dönüşüm fikirleri binlerce takipçimiz tarafından okunmakta ve izlenmektedir. Evde Zeytinyağlı Sabun Yapımı – Evde Sabun Nasıl Yapılır? Adlı konumuz da bunlardan biridir. Takipçilerimizin büyük ilgi gösterdiği kendin yap geri dönüşüm projeleri ile evdeki eski ve kullanılmayan eşyalar değerlendirilebildiği gibi küçük maliyetlerle harika şeyler de ortaya çıkartılabiliyor. Bugün çatalla çiçek motifi yapılışı konusunda bir kendin yap projesi ele alıyoruz.

Çatalla Çiçek Motifi Yapılışı

Çatalla Çiçek Motifi Yapılışı Video

El örgüsü yelek modelleri, kazak ve hırka örnekleri gibi giysilerde kullanabileceğiniz bu el yapımı çiçek motifi yün haricinde farklı iplerle yapılarak dekorasyon ögesi olarak da tercih edilebilir. Çatalla çiçek motifi yapılışı video anlatımlı olarak da yazımızın sonundadır. Ayrıca yazımızdan yararlanarak da bu çiçek motifi kolay örnek yapılabilir. Çatalla çiçek motifi yapımı için bir yemek çatalına,  bir yorgan iğnesine, bir de istediğimiz renkte yüne veya farklı bir ipe ihtiyacımız var.

Çatalla Çiçek Motifi Nasıl Yapılır

Çatalla Çiçek Motifi Nasıl Yapılır?

Çatalla çiçek motifi yapılışı için öncelikle ipi çatalın en baştaki dişine geçiriyoruz ve dibine doğru itiyoruz. Daha sonra bir arkadan, bir önden olmak üzere ipi çatalın dişlerine dolamaya başlıyoruz. Çatalın dişlerinin en dibinden başladığımız bu sarma işlemine dişlerin en ucuna gelene kadar devam ediyoruz. Buradaki püf noktası sardığımız ipin sıkı bir şekilde olmasıdır. Dişlerin ucun geldiğimizde ipi epeyce uzun tutarak kesiyoruz. Ucuna iğneyi geçiriyoruz. İğnemizi çatalın ilk dişinden geçirip, dibinden çıkartıyoruz ve yandaki dişe geçiriyoruz. Bu işlemi çatalın her dişine uyguluyoruz.

Çatalla çiçek motifi yapılışı video anlatım izlendiği takdirde yazıyla anlatmaya çalıştığımız kolay çiçek motifi örneği daha iyi anlaşılacaktır. Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir, ayrıca Canımanne YouTube kanalımıza abone olabilirsiniz. Bu sayede yazılı ve görsellerin yer aldığı içeriklerimiz kaçırmamış, kanalımızda yayınladığımız videolardan haberdar olursunuz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ