Çeşitli İğne Oyası Örnekleri

Kenar oyalı dantellerimiz çeyizlerimizin en nadide en özel parçalarından biridir. Çeyizin olmazsa olmazı oyalar yazmalarımıza hareketlilik, ahenk, şıklık katmaktadır. Eskiden tığ işi oyalar daha fazla rağbet görmekteydi ancak günümüzdeki artık bunun yerini iğne oyaları almıştır. Kadınların iğne oyalarını tercih etmesinin sebebi tığ işi oyalara göre daha nazik ve kibar durmasıdır. Artık günümüzde iğne oyaları daha fazla rağbet görmektedir. Hatta iğne oyası bilmeyen bayanlar için kurslar dahi açılmaktadır. Çeyizlerimizi süsleyen tığ işi oyaların yerini artık bu iğne ile yapılan oyalar almıştır. İğne oyalarını her parçada görmek mümkün, havlu kenarlarında, vitrin takımlarında, yuvarlak dantellerde, fiskoslarda, bohça takımlarında, yazmalarda sıklıkla kullanılmaya başlanmıştır. İğne oyasının moda olmasıyla beraber birbirinden şık ve farklı modellerde ortaya çıkmıştır. Bu modellere her gün bir yenisi eklenmektedir. Kadınların tercihleri artık bu yönde olduğu için farklı modeller de artık tığ işi yerine iğne oyalarından çıkmaktadır.

Birbirinden farklı ve şık iğne oyası modelleri vardır. İnce ince işlenen bu nadide parçalar büyük emekler ile ortaya çıkmaktadır. Bazen bu özel parçaları havlu kenarlarında da görmekteyiz. Havlu ve yazma oyası gibi küçük parçalarda kullanıldığı gibi oda takımı, fiskos, masa örtüsü gibi büyük parçalara da artık iğne oyaları yapılmaktadır. Bunun için her geçtiğimiz gün iğne oyası örnekleri çıkmaktadır. Bundan böyle çeyiz sandıklarını tığ işi parçalar yerine iğne oyaları ile yapılan parçalar alacak gibi gözüküyor. Daha gösterişli ve daha şık durduğu için artık iğne oyaları daha fazla tercih dilmektedir.

Sizde eğer en yeni iğne oyası örnekleri arıyorsanız sitemizdeki resimli anlatımlı görselleri inceleyebilirsiniz. İğne oyası konusunda başarılı bayanlar için çok farklı ve şık modellerimiz mevcuttur. İğne oyanızı ister bir havlu kenarında isterse yazma kenarlarında rahatlıkla kullanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ