Çeyizde Kaç Tane Yazma Olmalı?

Çeyiz hazırlığı evlenecek olan kızlar için büyük öneme sahiptir. Çeyiz hazırlığı yapılırken büyük bir özen ve dikkat gösterilmektedir. Çeyiz için yapılan ve alınan her parça özenle hazırlanmaktadır. Genç kızların çeyiz hazırlığı daha küçük yaşlarda hazırlanmaya başlanmaktadır. Kız anneleri için çeyiz önemlidir. Hazır alınan parçalar olduğu gibi el emeği ile yapılmış el işi parçalarda bir hayli fazladır. Genç kızların çeyiz sandıklarının demir başı hiç şüphesiz ki oyalı yazmalarıdır. Yazmalar geçmişten günümüze değin hala daha kullanılmakta ve her geçtiğimiz gün yeni yazma oyaları ortaya çıkmaktadır. Eskiye yeninin birleştirilmesi ile özgün modeller ortaya çıkmaktadır.

Çeyiz hazırlığı yaparken kaç tane yazma yapmanız gerektiğini bilmiyor musunuz? Bu nokta önemlidir. Ne çok fazla ne de çok az olmalıdır. Alacağınız yazmanın sayısı size bağlıdır. Eğer türbanlı iseniz daha fazla yazma almanızı öneririz. Eğer kapalı değilseniz sadece özel zamanlarda kullanmak için az sayı da almanızı öneririz. Seçtiğiniz yazmaların kaliteli olmasına, renk vermemesine dikkat etmelisiniz. Farklı renklerde ve modeller de yazma seçmeniz iyi olacaktır. Çeyiziniz için yazma hazırlarken fazla aşırıya kaçmamalısınız. Her geçtiğimiz gün moda değişmektedir. Sürekli yeni yazma, oya modelleri çıktığını düşünürsek eğer fazla yazma yaparsanız bir süre sonra modası geçecek ve kullanamaz hale gelecekseniz. Bu yüzden fazla abartmadan ihtiyacınız olduğu kadar yazma almanızı, hazırlamanızı öneririz.

  Yazma çeşitliliği kadar da yazma oyası çeşitliliği vardır. Yazmaların şıklığına şıklık katana el emeği, el işi oyalarımız her geçen gün artmaktadır. Tığ ile yapılan oyalar olduğu gibi iğne oyası ile yapılan modeller de vardır. Günümüzde iğne ile yapılan oyalar daha fazla tercih edilmektedir. Boncuklu, incili olan yazma oyaları da vardır. Çeyiziniz için ister oyalı, isterseniz oyasız yazma tercih edebilirsiniz.

REKLAM ALANI

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ