Çeyizde Kaç Tane Yemek Takımı Olmalı?

     Özellikle kız annelere çeyizlik eşya seçerken büyük bir dikkat ve özen gösterirler. Evlenecek olan genç kızlar için çeyiz eşyaları önemlidir. Bir kızın yüz akı olan yanında getirdiği çeyizidir. En nadide parçalar özenle seçilir, satın alınır veya el emeği ile örülerek hazırlanır. Genç kızlığından evlenen kadar çeyiz düzülür. Çeyiz eşyaları, parçaları alınırken nelere dikkat edilmelidir? Bu çok önemli bir detaydır. Özellikle çeyizin mutfak eşyalarını kız tarafı aldığı için bunlar özenle seçilmelidir. Kaliteli malzemeler ile yapılmış olmasına ve kullanışlı olmasına dikkat edilmelidir.

Çeyiz eşyalarının arasından çatal-bıçak takımları, bornozlar, nevresim takımları, küçük ev aletleri, porselen yemek takımları gibi bir çok parça bulunmaktadır. Hazır olarak alınacak olan parçalar olduğu gibi el emeği ile yapılmış el işi parçalarda mevcuttur.

Özellikle porselen yemek takımınızı seçerken dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Öncelikle hem günlük hem de misafire özel porselen yemek takımı setleri alınmalıdır. Günlük takım 6 kişilik olabileceği gibi daha spor, çiçek, yaprak desenli olabilir. Bunun yanı sıra misafirler için kullanacağınız porselen yemek takımlarınızı daha sade ve şık tercih etmelisiniz. Günlük takımınıza, setinize göre daha ağır ve klasik ol alıdır.

Çeyiz için porselen takımı alacağınız zaman parça sayısına dikkat etmelisiniz. 84-86 gibi farklı parça sayısı çeşitleri olan takımlar vardır. Bazı 12 kişilik takımların içinde çay fincanları mevcuttur bazılarından yoktur. Bazı takımlarda ise salata tabakları çıkmayabilir. Bu yüzden satın alacağınız zaman parça sayısına dikkat ederek almanız iyi olacaktır. Bunun yanı sıra alacağınız ürünlerin garantili olmasına da dikkat etmelisiniz. Bulaşık makinesinde yıkanabilir olanları tercih ederseniz sizin için daha iyi olacaktır.

Normal yemek takımları olduğu gibi yeni moda olmuş çok şık porselen kahvaltı takımı setleri de son zamanlarda fazlasıyla ilgi görmeye başlamıştır.

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ