Çeyizlik Havlular Nasıl Olmalı?

Genç kızların çeyizlerini süsleyen el örgüsü, el emeği ürünler halen daha günümüzde değerini ve önemini korumaktadır. Her geçtiğimiz gün yeni modellerde parçalar ortaya çıkmaktadır. Eskiyle yeninin bütünleştirilmesi ile beraber özgün modeller oluşturulmaktadır. Çeyiz sandıklarının olmazsa olmazlarından biri de hiç şüphesiz ki kenar oyalı havlularıdır. Bin bir çeşit havlu olduğu gibi bunlara uygun olacak çok fazla çeşitlilik de kenar oyaları, havlu kenarları da vardır.

Çeyiz için havlu yapacağınız zaman dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Öncelikle havlularınızı seçerken kaliteli olmasına dikkat etmelisiniz. Bunun yanı sıra havlularınızın desenlerine ve rengine uyumlu olacak şekilde havlu kenarları örmeli ve dikmelisiniz. Havlu kenarı örnekleri çok fazla çeşitlilik barındırmaktadır. Sizde çeyizlik havlularınızın için farklı modellerde havlu kenarları seçerek örmelisiniz. Hep aynı desenden ve motiften ziyade farklı örnekler de denemelisiniz.

  Çeyizlik havlu seçerken nelere dikkat etmeliyiz? Bu çok önemli bir detaydır. Öncelikle mutfak havlularınızı küçük ebatlı seçerseniz daha kullanışlı olacaktır. Bunları ister dantel kenar ekleyebilir isterseniz sade şekilde de kullanabilirsiniz. Bu tamamen sizin tercihinize bağlıdır. Banyo havlularınız için yüzde yüz pamuklu olanları seçerseniz sizin için daha iyi ve kullanışlı olacaktır. Bunların haricinde ise el havluları vardır. Bunların içinden en çok kullanılanı hiç şüphesiz ki el havlularıdır. El havlu adetinizi, sayınızı diğerlerinden daha çok almanızı öneririz. Bunları da yine dantel kenar ekleyebileceğiniz gibi sade şekilde de kullanabilirsiniz. Tığ ile yapılmış havlu kenarları olduğu gibi yeni moda olmuş iğne oyası ile yapılmış modellerde vardır. Bunları kullanıp kullanmamak veya çeyiziniz için tercih etmek size kalmıştır. Evlerde havlu çok fazla kullanıldığı için özellikle el havlusunu fazlaca olmanızı öneririz. Banyo ve mutfak havlusunu sayılı şekilde alsanız yeterlidir.

Çeşitli havlu kenarı örnekleri ve daha fazlası için linki tıklayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ