Çeyizlik Kanaviçe Seccade Modelleri

  Çeyiz sandıklarımızın olmazsa olmaz parçalarından biri de seccadelerdir. Seccadelerin hazır olarak alınanları olduğu gibi el işi modelleri de mevcuttur. İşlemeli modelleri olduğu gibi kanaviçe modelleri de vardır. Kanaviçe seccadeler eskiden beridir var olan modellerden biridir. Geçmişten günümüze kadar gelmeyi başaran modeller olduğu gibi modern yeni ortaya çıkmış kanaviçe seccade modelleri de vardır.

Kanaviçe seccadeler daha çok siyah üzerine renkli veya ebruli iplerle yapılan örnekler daha fazla tercih edilmektedir. kanaviçe seccadenizi yaparken tek renk iplik kullanabileceğiniz gibi birden fazla rengi bir arada kullanarak şık modeller de ortaya çıkarabilirsiniz.

Kanaviçe seccade örnekleri çok fazla çeşitlilik barındırmaktadır. Özellikle seccade kumaşınızı ve iplerinizi kaliteli seçmeye özen gösterirseniz daha uzun ömürlü ve kullanışlı olacaktır. Aynı zamanda almış olduğunuz ipliklerin renk atmaması da önemlidir. Yıkadığınızda renkleri birbirine karışacak olursa bu sizi oldukça fazla üzecektir. Seccadeler de çiçek ve yaprak motifleri ağırlıklı olarak kullanılmaktadır. Kanaviçe seccade yapmak oldukça emek ve beceri isteyen bir iştir. Zaman alıcı ve zahmetli olsa da ortaya çıkacak olan sonuç için vermiş olduğunuz emeğe fazlasıyla deyecektir.

Kanaviçe seccadelerin yeni başlayanlar için kolay modelleri olduğu gibi el becerisi yüksek olan bayanlar için zor modelleri de mevcuttur. Siz modeller arasından dilediğinizi seçerek örmeye başlayabilirsiniz.

  Kanaviçe seccadeler bir genç kızın çeyizinde olmazsa olmaz parçaların başında gelmektedir. Her ne kadar hazır seccadeler alınsa da bir tane de olsa el emeği ile yapılmış nadide bir seccade mutlaka bulunur. Eskiden daha fazla kullanılan ve yapılan kanaviçe seccadeler günümüzde değerini giderek kaybetmektedir. Ancak bizler el emeği ürünleri nesilden nesile aktararak devam etmesini sağlamalıyız.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ