Çiçekli İğne Oyası Modelleri

Çiçekli İğne Oyası Modelleri

Eskiden beridir el emeği ile yapılan ürünlere ilgi ve alaka hep olmuştur ve günümüzde de bu ilgi ve alaka devam etmekte hatta giderek de artmaktadır. Eskiden daha çok danteller tığ işi örgü ile yapılmakta idi. Günümüzde ise tığ işi örgülerin yanında sıklıkla iğne oyası ile yapılan modeller de kullanılmaya başlamıştır. İğne oyası her ne kadar tığ oyasına göre daha zor bir iş olsa da şıklığı ve zarif duruşu ile bayanların tercihleri arasında ilk sıralara yerleşmeyi başarmıştır.

  İğne oyası modelleri oldukça çeşitli ve farklıdır. İğne oyası ile yapılan ürün ve parçalara gün geçtikçe yenileri eklenmektedir. En çok tercih edilenler ise iğne oyalı yazmalar, havlu kenarları, vitrin takımları, fiskos örtüler, masa örtüleri, oda takımları, bohçalar ve bunun gibi daha birçok ürün ve parça bulunmaktadır.

   İğne oyası örnekleri oldukça çeşitlidir. Tek renk iplik ile yapılanları olduğu gibi birden fazla rengin bir arada kullanıldığı modeller de vardır. İğne oyalarında daha çok çiçek, yaprak motifleri kullanılsa da özgün motifler de kullanılmaktadır.

Sizlerde evlerinizin şıklığına şıklık katmak ve iğne oyasının zarifliğini evlerinize taşımak istiyorsanız eğer birbirinden şık ve farklı iğne oyalarını kullanarak harikalar yaratabilirsiniz.

İğne oyaları ilk bakışta yapılışı zor gibi gözükse de aslında tekniğini öğrendiğinizde oldukça basit ve yapması da oldukça keyifli olan bir el emeği ürünüdür. Sizde bunun için yakınlarınızdan öğrenebileceğiniz destek alabileceğiniz gibi iğne oyası için açılmış olan kurslara da gidebilirsiniz.

Çiçekli iğne oyası modelleri arıyorsanız eğer sizde sitemizdeki görselleri takip edebilirsiniz. Birbirinden şık ve değişik model ve örnekler arasından dilediğinizi seçebilir ve örmeye başlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ