Çocuk Odaları İçin Dekoratif Yastık Modelleri

Çocuk Odaları İçin Dekoratif Yastık Modelleri

Çocuk odalarına renk ve şıklık katan dekoratif yastıkların yapımı aslına sanıldığı kadar zor değildir. Birçok çeşidi bulunan bu yastıklardan sizlerde yapabilirsiniz. El becerilerinizi ve hayal gücünüzü kullanarak oldukça şık ve farklı dekoratif yastıklar elde edebilirsiniz.

Çocuk odaları için yapılan dekoratif yastık modelleri oldukça çeşitlilik göstermektedir. Tek renk kumaş ile yapılan yastıkların yanı sıra yanı zamanda birden fazla renk kumaşın bir arada kullanıldığı model ve örneklerde bulunmaktadır. Erkek çocuklarının odaları için yapılan dekoratif yastıklarda daha çok mavi, krem, beyaz, turkuaz ve lacivert renkleri ağırlıklı olarak kullanılmaktadır. Kız çocukları için yapılan dekoratif yastıklarda ise pembe, kırmızı, krem, beyaz, mor ve yeşil tonları daha ağırlıklı olarak tercih edilmektedir. Bu renkleri ister tek olarak isterseniz de birden fazla rengi birleştirerek şık yastıklar elde edebilirsiniz. Çocuk odalarında son zamanlarda sıklıkla tercih edilen dekoratif yastık modellerinden biri de bulut yastıklardır. Bulut yastıkları istediğiniz renk kumaş seçerek, kalıba göre kesiniz ve yanlarını dikerek içine elyaf doldurunuz. Yapımı oldukça basit olan bu yastıklar çocuk odanıza ayrı bir hava katacaktır.

Çocuk odaları için dekoratif yastık modelleri arasında yer alan bir diğer model ise keçeler ile yapılan yastıklardır. Renkli keçeleri kullanarak kalp, yıldız şekilde yastıklar elde edebilirsiniz. Yapmış olduğunuz dekoratif yastığı inci, boncuk, pul veya düğme ile süsleyebilir daha şık bir hala getirebilirsiniz.

Çocuk odaları için yapacağınız dekoratif yastık örnekleri arasından bir diğeri ise örgü yastıklardır. Örgü dekoratif yastıkların tığ ile yapılanlarının yanı sıra şiş örgüsü ile yapılanları da vardır. siz hangi alanda daha başarılı iseniz onu tercih edebilir ve uygulayabilirsiniz

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ