Kuru Öksürük Nasıl Geçer? Çocuklarda Kuru Öksürük

Kuru Öksürük Nasıl Geçer? Çocuklarda Kuru Öksürük

Bebeklerde ve çocuklarda kuru öksürük özellikle kış aylarında nezle, soğuk algınlığı ve grip gibi rahatsızlıkların artmasından dolayı daha sık görülür. Elbette ki, çocuk ve bebeklerde kuru öksürük görüldüğünde zaman kaybetmeden bir doktora gitmek gerekir. Anneler kuru öksürük nasıl geçer, evde kuru öksürük için uygulayabileceğim doğal yöntemler var mı diye de merak ederler. Aşağıda bahsettiğimiz öksürüğe iyi gelen yöntemler doktorun verdiği ilaçlar kullanılırken destek amaçlıdır. Öksürüğe ne iyi gelir diye merak ediyorsanız okumaya devam etmenizi tavsiye ederiz.

Kuru Öksürük Nasıl Geçer?

Canimanne.com olarak sitemizdeki binlerce yazıda sağlık ile ilgili konulara da sıklıkla yer veriyoruz. Daha önceki dönemlerde yayınladığımız Öksürüğe Ne İyi Gelir? Öksürük Nasıl Geçer? Başlıklı yazımız ilgiyle okundu. Çocuklarda kuru öksürük konusu anneler tarafından çok önemsenen ve araştırılan konular arasında yer alır. Kuru öksürük nasıl geçer sorusunun sıkça sorulmasının sebebi de budur. Bebek ve çocukların kuru öksürüğü 3 ile 4 gün arasında soğuk algınlıkları geçse bile 3 – hafta daha devam edebilir. Öksürüğün nedeni kişinin akciğerlerindeki ve solunum yollarındaki balgamı sökme ihtiyacıdır. Evde öksüren biri varsa bulunduğu odanın devamlı olarak havalandırılarak oksijen dengesinin sağlanması gerekir.

Çocuklarda Kuru Öksürük Nasıl Geçer?

Kuru öksürük nasıl geçer? İşte çocuklarda kuru öksürük için evde uygulanabilecek birkaç doğal yöntem…

  • Elmanın kabuğu, elma çekirdeği, ıhlamur, karanfil, dilimlenmiş limon ve çubuk tarçın karışımından oluşan çay yaparak içirebilirsiniz. İçine bal da ilave edebilirsiniz.
  • 1 yemek kaşığı pekmezin içine karabiber dökerek her gün 1 kaşık verebilirsiniz.
  • Ihlamur ve ayva yaprağını kaynatıp süzerek içirebilirsiniz.
  • 2 kaşık tereyağı ile 1 kaşık pekmeze çok az su katıp kaynatabilir, ılıkken içirebilirsiniz.
  • Aktarlardan temin edebileceğiniz hatmi çiçeği tohumunu kaynatıp suyunu içirebilirsiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ