Öksürüğe Ne İyi Gelir? Öksürük Nasıl Geçer?

Öksürüğe Ne İyi Gelir? Öksürük Nasıl Geçer?

Kış aylarının en büyük sıkıntısı olan soğuk algınlığı, grip ve nezle gibi hastalıklardan sonra geçmeyen öksürük ile ilgili çeşitli çözüm yollarından bahsedilir. Öksürüğe ne iyi gelir sorusunun yanında öksürük nasıl geçer diye araştırmalar yapılır. Doktorun verdiği ilaçlara destek olarak evde öksürük geçirme yöntemleri denenerek bu sorun ortadan kaldırılmaya çalışılır. Daha önceki dönemlerde de canimanne.com olarak bu konuda yazılar paylaşmıştık. Kuru Öksürük için Doğal Çözümler yazımız deneyen takipçilerimizin olumlu yorumlar yapmasını sağladı. Öksürük nedenleri arasında reflü, kuru havaya maruz kalma, akciğer rahatsızlıkları da sıralanır. Yazının devamında öksürük nasıl geçer öğrenebilirsiniz.

Öksürük Nasıl Geçer?

Öksürük nasıl geçer denince ve öksürüğe ne iyi gelir diye merak edildiğinde ilk akla gelen sıcak bir şeyler içilmesi gerektiğidir. Ancak sanılanın aksine öksürüğe sıcak içecekler iyi gelmez. Çünkü sıcak boğazı daha çok tahriş eder ve öksürüğün artmasına neden olur. Ayrıca soğuk içecekler de boğaz bölgesinde kan dolaşımını olumsuz etkiler. Bu nedenle öksürüğe iyi gelen içecekler orta sıcaklıkta olmalıdır.

Ayrıca evde öksürük geçirme yöntemleri arasında zencefil, nane ve karabiberin sıkça konuşulur. Kaynağı alerjik hastalıklar veya astım, bronşit olan öksürük varsa kesinlikle sigaradan durmak gerekir. Astımdan dolayı olan öksürüğe keçiboynuzu önerilir. Keçiboynuzu meyvesi hem astımdan kaynaklı öksürüğe, hem de normal öksürüğe iyi gelir.

Öksürüğe ne iyi gelir diye merak ediyorsanız alerji sebebiyle öksürük varsa çörek otu ve meyan kökü kaynatılarak içilebilir.

Balgamlı Öksürüğe Ne İyi Gelir?

Öksürüğün balgamlı olması durumunda yine çörek otu ve meyan kökünün kaynatılarak içilmesi fayda sağlar. Ancak yüksek tansiyonu ve şeker hastalığı olanların meyan kökü tüketmesi uygun değildir. Öksürüğe ne iyi gelir sorusuna karanfilin çay gibi kaynatılarak içilmesi de cevap olur. Bitki çayı demler gibi hazırlanan karanfil hem öksürüğe iyi gelir, hem de rahatlatıcı etkisi ile bilinir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ