Canım Anne

Çocuklarla Yaşanan Kıyafet Sorunu Nasıl Çözülür?

Çocuklarla Yaşanan Kıyafet Sorunu Nasıl Çözülür?

Çocuklarla Yaşanan Kıyafet Sorunu Nasıl Çözülür?

5-6 yaş civarındaki çocuklar çoğu zaman giydikleri kıyafetleri kendileri seçmek isteyebilir. Bazen dışarı çıkarken giyeceği kıyafeti kendi seçmek ister, bazense vitrinde gördüğü elbiseyi almak isteyebilir. Çocukların özgür iradesini kullanması her ne kadar güzel bir gelişim olsa bazen şartlar gereği istediklerini yapmalarına engel olmak gerekebilmektedir. Kış günü ince kıyafetler ile dışarı çıkmak isteyebileceği gibi aynı zamanda yazın ortasında kalın kıyafetler giymek isteyebilir. Bu durumda ise çocuk ve ebeveynler arasında çatışmalar meydana gelmeye başlamaktadır.

Çocuklarla yaşanan kıyafet sorunu için çözüm önerileri ise şunlardır;

  • Eğer dışarı çıkacaksanız çocuğunuzun giyeceği kıyafetleri bir gün öncesinden ayarlayınız.
  • İşlerinizi aceleye getirmeye çalışmayınız ve çocuğunuza kendi kıyafetini kendi seçmesi için fırsat tanıyınız.
  • Eğer seçtiği kıyafet gideceği yere, mevsime uygun değilse ona hemen kızmak yerine anlamaya çalışmalı ve doğruyu güzel dille anlatmalısınız.
  • Çocuğunuza model olarak onu yönlendirebilirsiniz. Eğer mevsimine uygun olmayan bir elbise, kıyafet giymiş ise kendi giydiklerinizi çocuğunuza örnek olarak gösterebilirsiniz.
  • Tüm bu çabalarınıza ve dediklerinize rağmen hala diretiyorsa eğer onu anlamaya çalışarak sabırlı olmaya devam etmelisiniz.
  • Mevsimine veya gideceği yere uygun olmayan elbiseler, kıyafetler giymesini önlemek ama aynı zamanda kendi seçimini yapmasına müsaade etmek için gideceğiniz yere ve mevsime uygun 3,4 çeşit elbiseyi ona seçenek olarak sunabilirsiniz.

cocuklarla-yasanan-kiyafet-sorunu-nasil-cozulur

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi