Çok kolay tığ işi bebek yeleği yapılışı

Çok kolay tığ işi bebek yeleği yapılışı robadan başlanan dikişsiz kolay bebek yeleği modelini siz değerli takipçilerimizin beğenisine sunuyoruz. Bebek yelekleri dört mevsim kullanılan kıyafetler arasındadır.

Tığ işi yelekler daha kolay uygulana modeller arasında yer almaktadır. Kol, yaka, ön kesimleri tığ ile kolaylıkla uygulanmaktadır. Trabzan tekniği hepimizin bildiği tığ işi modelidir. Devamında basit model kurulumu seçerek yelek modelini kolayca yapabilirsiniz. Tabi video anlatımların işimizi kolaylaştırmaktadır. Beğendiğimiz birçok modeli video anlatımlı bulmak mümkündür. Sitemizde kız ve erkek çocuklar için güzel yelek video anlatımlarını bulabilirsiniz. Yazımızdaki linke tıklamanız yeterli olacaktır.

Çok kolay tığ işi bebek yeleği yapılışı

1,5 yumak yeşil ip kullanımı

Yarım yumak beyaz ip

3,5 Numara tığ kullanımı ip ve elinize göre tığ seçebilirsiniz.

Uzunluğu 35 santim

Genişliği 34 santim

Yakadan kol altını genişliği 14 santim

Yapılışı: İlk olarak zincir sayınızı ayarlayın model anlatımında 85 zincir çekilmiştir, 13 trabzan yapalım ön kısım için, bir zincir çekelim kol için 8 trabzan yapalım tekrar bir zinçir arka için 26 yapalım, kol ve ön için aynı işlemi uygulayıp kalan fazla zinciri kesiniz.

İkinci sırada üç zincir çekelim trabzan yapalım arttırma noktasına gelince iki trabzan arttıralım modelin roba kısmı aynı işlem ile devam etmektedir. Toplamda 10 sıra örelim, santim olarak 14 santim

Devamında kol ve model kurulumu yapıyoruz istediğimiz uzunlukta boy kısmını ayarladıktan sonra lastik kısmını örüp bitirelim. Detaylı yapım aşaması için video anlatımı izleyerek uygulayabilirsiniz. Kolay gelsin..

Tığ işi yelek modelleri, bebek yelekleri, örgü yelek modelleri hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

Orgu hayatım_ youtube kanalına teşekkür ediyoruz.

Çok kolay tığ işi bebek yeleği yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ