Daha Dolgun Dudaklar İçin Makyaj Hileleri

İnce dudakları estetiğe başvurmadan daha dolgun göstermek için basit makyaj hileleri uygulayıp daha doldun dudaklara sahip olabilirsiniz.

Son zamanlarda kadınların güzellik anlayışında kalın dudaklar oldukça moda oldu. Çoğu kişi botoks, estetik gibi uygulamalar ile dudak kalınlaştırmayı tercih etmektedir. Fakat bu uygulamalar sağlıksız ve oldukça pahalı uygulamalardır. Bu gibi hem pahalı hem de sağlıksız yöntemlere başvurmak yerine makyaj hileleri ile daha dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz. Önemli olan doğru ürünü ve doğru makyaj tekniğini bilmektir. Her doğru makyaj yapmayı bilen kadının farkında olduğu en önemli konu makyaj ile istedikleri görünümü elde edebilecekleridir.

Daha Dolgun Dudaklar İçin Makyaj Hileleri

  • Mutlaka makyaj yapmadan önce dudağınızı diş fırçası ile temizleyin. Bu sayede hem ölü derilerden kurtulacaksınız hem de dudağınız daha da dolgunlaşacaktır.
  • Ruj sürmeden veya bir makyaj uygulaması yapmadan önce dudaklarınıza mutlaka vazelin veya bepanten gibi yoğun nemlendiriciye sahip ürünler sürün. Bu sayede dudaklarınız olduğundan daha büyük görünecek ve dudak makyajınız kusursuz olacaktır.
  • Rujdan önce mutlaka dudak kenarlarınızı çerçeve ile belirleyin. Çerçeviyi dudağınızdan taşırabilirsiniz. Daha sonra içini ruj ile doldurup özellikle üst dudak kısmını daha dolgun gösterebilirsiniz.
  • Mat rujlar kullanın. Mat rujlar dudaklarla bütünleşip daha dolgun bir görünüm ortaya çıkarmaktadır.
  • Üst dudağınızın ortasına aydınlatıcı sürmeyi ihmal etmeyin. Özellikle üst dudak kısmı ince olanlar bu makyaj hilesini deneyebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ