Dantel Havlu Kenarı Modelleri

Dantel Havlu Kenarı Modelleri

Teknolojinin ilerlemesi ve bilgi çağında olmamız, geleneksel motiflerimizden, dantelli havlularımızdan uzak kalmamızı gerektirmiyor. İnsanların çoğu da bu düşüncede demek ki  çünkü havluların kenarına dikilen dantel örnekleri hiç olmadığı kadar ilgi görüyor.

Kadının zevkini, el emeğini yansıtan dantel havlu kenarları, günümüzde şehirlerde yaşayan birçok kadının da geçim kaynağı olmuş durumda. Hamarat kadınlar  el emeği göz nuru dantel havlu kenarlarını çeşitli sosyal mecralarda alıcılarıyla buluşturarak ev ekonomisine katkıda bulunmaktadır.

 Dantel havlu kenarları genellikle genç kızlarımızın çeyizleri için hazırlanmaktadır. Eski modellerden, yeni çıkanlara yeni başlayanlar için kolay modellerden, zor modellere  kadar bir çok dantel çeşidi vardır. Dantel havlu kenarları için gözyaşı damlası, hanım kirpiği, beş parmak gibi ilginç isimler verildiği gibi karanfil ve gül motifleri de  işlenir.

Kadınlarımızın birbirlerinden örnek alarak genişlettikleri model çeşitlerini  en çok düğün öncesinde serilen çeyizlerde görüyoruz. Bu gelenek geçmişten günümüze  gelerek devam ediyor. Eski ve yeni birçok havlu kenarı danteli sayesinde çeyizler görsel şölene dönüşüyor.

Bu yıl da bu modanın son hızla devam edeceği belli, klasik ve modern farklı tasarımların yapıldığı dantel havlu kenarı modelleri tercihinize göre sade ya da gösterişli  olarak beğenilerinize hazır olacaktır. Kendi ellerinizle yaptığınız ve emek verdiğiniz dantel havlu kenarlarının sizin gözünüzde daha değerli olacağı kesin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ