Tığ İşi Tunik Yapımı

Tığ İşi Tunik Yapımı

Sıradanlıktan hoşlanmayan, konfeksiyon giyinmeyi pek sevmeyen hanımlar kıyafetlerini kendi dikiyor ya da örüyor artık. Neredeyse artık her köşe başında bulunan ve içlerinde aynı markaların bulunduğu AVM alışverişinden bıkanlar, evet doğru yerdesiniz. Örgü örmeyi seviyorsanız, kendi ürettiğiniz özgün kıyafetlerle var olmak size kendinizi daha iyi hissettiriyorsa bunu mutlaka en kısa zamanda hayata geçirmek için kolları sıvayın. Tığla ve dantel ipleriyle aram iyi diyorsanız, tığ işi tunik örnekleri incelemeye ne dersiniz? Teknolojinin gelişmesiyle eskiden birkaç tondan öteye gidemeyen dantel iplerin renkleri artık sınırsız. Bu da bize danteli istediğimiz her yerde kullanma şansı veriyor. Evlerin baş köşesinden sıkılan danteller artık üzerimizde gösteriyorlar zerafetlerini.

tig-isi-tunik-yapimi-5

Spor ve abiye olarak rahatlıkla kullanabileceğiniz dantel bir tunikle işe başlayabilirsiniz. Kot veya keten pantolonlarınızın üzerine giydiğiniz beyaz bir tişörtün üstüne alacağınız istediğiniz renkte ördüğünüz dantel bir tunik size bambaşka bir hava katacak.

tig-isi-tunik-yapimi-2

Ya da uzun düz bir elbisenin üzerine giydiğinizde sizi bir anda şık bir hanıma dönüştürecek dantel bir tunik düşleyin. Ne kadar da hoş görünüyorsunuz. Dantel tunik yapımı o kadar da zor değil inanın. Tığ işinden biraz anlıyorsanız biraz da model desteğiyle bu işi rahatlıkla kotaracağınızdan emin olun.

tig-isi-tunik-yapimi-3

Tığ işi tunik nasıl yapılır diye soruyorsanız, önce dantele dair bilgilerinizi hatırlayın. Daha sonra aklınızda oluşan modeli bir kağıda çiziverin ve size sunacağımız modellerle kafanızdakileri karşılaştırın. Evet biliyoruz ne kadar yaratıcı ve üretken olduğunuzu ama birazcık destekle marifetlerinizi katlayabilirsiniz hanımlar. Becerilerinizi çevrenize sadece evlerinizle değil, giyim kuşamınızla da gösterin. Örerken alacağınız zevkin yanı sıra etrafınızda uyandıracağınız hayranlık sizi yeni dantel örgüleriniz için motive edecek biliyoruz

tig-isi-tunik-yapimi-1

Sitemizdeki hobi ve ilginç fikirler bölümümüzden birçok konuda değişik fikirler edinebilirsiniz. Beğendiniz sayfaların linklerini de sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak daha fazla kişinin yararlanmasına katkı sağlayabilirsiniz.

tig-isi-tunik-yapimi-4

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ