Dantel Yelek Yapımı

Dantel deyince akla hep evlerimizin baş tacı olan, gözümüz gibi koruyup özendiğimiz dantel oda takımları, şömen tablalar, masa örtüleri, yatak odası takımları geliyor. Aslında danteller uzun zaman önce özgürlüklerini ilan edip evlerin dışına çıktı bile. Dantel elbiseler mi dersiniz, dantel bluzlar mı, dantel etekler mi? Biz burada dantel yelek yapılışı hakkında bilgi vermek istiyoruz. Dantel örgüsü modeline göre zahmetli bir tığ işi olmakla beraber; eliniz alıştıkça örme sürenizin kısalacağı ve kullanmaktan büyük zevk alacağınız bir uğraş.

blank

Gözünüzü korkutmamak için kolay dantel modelleri ile işe başlamanızı öneriyoruz. Daha önceden bildiğiniz motiflerin de eşliğinde yeni motifler ve modellerle tanışmak ve örmek sizi mutlu edecek biliyoruz. Danteli kıyafetlerinizde rahatlıkla kullanabileceğimizden bahsetmiştik. Giysilerimizi tamamlayıcı dantel aksesuarlarla zenginleştirmek oldukça iyi bir fikir gibi görünüyor. Yeri gelmişken biz de burada tığ işi dantel yelek örmeyle alakalı fikirler vermek istiyoruz.

blank

Dantel yelek nasıl yapılır diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Bildiğiniz gibi çok çeşitli örgü yelek modeli var. Farklı şekillerde, yapımı pratik ama giydiğinizde sizi şık gösterecek türlü modellerle karşılaşmışsınızdır mutlaka. Tığ ve dantel işin içine girince benzer farklılara bu modellerde de rastlamak mümkün.

blank

Kullanacağınız yere ve kıyafete göre ipinizin kalınlığını, rengini, türünü seçebilir ve örmeye başlayabilirsiniz. Dantel yeleklerin mevsimi olmamakla beraber daha çok bahar ve yaz aylarında tercih edileceğini düşünüyoruz. İster kolay bir model seçmiş olsun, isterseniz daha detaylı zahmetli bir model; ellerinizle öreceğiniz dantel yeleğiniz sizi her ortamda fazlasıyla şıklaştıracaktır. Zarafetinizi konuşturacağınız şık bir dantel yeleğe sahip olmak için daha fazla beklemeyin hanımlar.

blank

Diğer tüm örgü modellerimiz için ilgili kategorimizi de ziyaret ediniz. Sayfalarımızı sosyal medya hesaplarınızdan paylaşırsanız tüm bu bilgiler daha çok kişiye ulaşır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ