Dantelden Kase Yapımı ve Örnekleri

Dantelden Kase Yapımı ve Örnekleri

Kullanmadığınız veya yeni örüp yapabileceğiniz dantelden kase yapımı, dantel kase örneklerini içeriğimizden bulabilirsiniz.

Evinizde masa veya sehpaların üzerine koyabileceğiniz bir aksesuar olan dantelden yapılmış kaseler ayrıca evinize nostaljik bir hava katacaktır. Çoğu kişi eskimiş veya kullanmadıkları dantel işlemelerini şekil verip dekorasyonda kullanıyor. Elinizde kullanmadığınız dantelleriniz var ise kolayca kase, bardak veya diğer şekilleri yapabilirsiniz. Bu yazımızda sizler için dantelden dekoratif kase nasıl yapılır detaylı olarak anlattık. Eğer sizinde elinizde kullanmadığınız dantelleriniz var ise bu şekilde değerlendirebilirsiniz.

Dantelden Kase Yapımı

  • Elinizde bulunan eski bir danteli kolalı suya batırın.
  • Daha sonra ise bir kaseyi ters çevirip kolalı suya(şekerli su veya yapıştırıcı da kullanılabilir.) bastırdığınız danteli kasenin şekli alacak şekilde yerleştirin.
  • Bu şekilde bir süre bekletin. Şeklin ortaya çıkması için bir süre beklemesi gerekiyor.
  • İyice kuruduğunda ise normal kaseyi yavaşça çıkarın. Dantelden kaseniz hazır.
  • Eğer elinizde eski bir dantel yok ise yuvarlak bir örgü örebilirsiniz. Ördüğünüz danteli de aynı işlemleri uygulayarak kase yapabilirsiniz.
  • Dantelden kase yapımının örnek videosunu aşağıdan bulabilirsiniz. Videoyu adım adım takip edip aynı işlemleri uygulayarak elinizdeki dantelleri dekoratif bir hale getirebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=ZowH7hQc_Ww

Dantelden Kase Örnekleri

Aşağıda yer alan dantelden kase örneklerini elinizde bulunan kullanmadığınız danteller ile yukarıda yapılışını verdiğimiz şekilde uygulayıp elde edebilirsiniz. İsterseniz kase yerine bardak, tabak, kavanoz da kullanarak daha farklı şekiller de elde edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ