Değişik El Örgüsü Erkek Kazak Modelleri

Değişik El Örgüsü Erkek Kazak Modelleri

El emeği ile yapılan ürünler hiç şüphesiz ki hazır ürünlere göre daha değerli ve önemlidir. Biz kadınlar kendimize örgü parçalar ördüğümüz gibi eşimiz, çocuklarımız içinde örmekteyiz. Soğuk kış günlerinin de gelmesiyle beraber atkı, bere, kazaklara olan ihtiyaçta artmıştır. Sizde el emeğiniz ile ördüğünüz bir kazağı eşinize veya babanıza hediye edebilirsiniz. Hiç şüphesiz ki el emeği ile yapılmış örülmüş bir kazak, hazır alınan bir parçadan çok daha fazla kıymetli olacaktır.

Erkek kazakları daha çok gri, beyaz, siyah, lacivert renkler tercih edilerek örülmektedir. Ancak siz dilediğiniz rengi seçebilirsiniz. Önü kapalı modeller olduğu gibi hırka tarzında kazak modelleri de mevcuttur. önden düğmeli veya fermuarlı modellerde mevcuttur. Örgü kazaklar kış aylarının vazgeçilmezlerinden biridir. hazır ürünlere göre daha şıktır ve daha sıcak tutmaktadır. Örgü modeller tektir ve size özeldir. Bu yüzden daha kıymetli ve değerlidir.

Erkek kazağı öreceğiniz zaman tek renk ile örebileceğiniz gibi birden fazla rengi birleştirerek de örebilirsiniz. Bu tamamen sizin tercihinize ve tarzınıza bağlıdır. Yakalı modeller olduğu gibi, yakasız modeller de mevcuttur.

Kazak modelini ördüğümüz ipin kalitesi de bir o kadar önemlidir. Kış aylarında daha sıcak tutmasını isteyeceğiniz için pamuklu ve yumuşak dokulu ipleri tercih etmeniz en doğrusu olacaktır. Pamuklu iplerle örülen kazaklar hem daha sıcak tutar hem de ortaya çıkan ürününüz daha kullanışlı ve hoş duracaktır. Naylonsu iplerle örülen modellerden istediğiniz sonucu alamazsınız. Ayrıca kış ayları için kullanışlı olmayacaktır.

Her geçen gün yeni erkek kazak modelleri ortaya çıkmaktadır. Modern dokulu örnekler arasından dilediğinizi seçerek uygulamaya başlayabilirsiniz. Düz desensiz, motifsiz örülen modeller olduğu gibi motifli modeller de mevcuttur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ