Değişik Lif Modelleri

Değişik Lif Modelleri

  Günümüzde hazır olarak satılan birçok ürün bulunsa da el örgüsü, el emeği ile yapılan ürün ve parçalara daha çok değer verilmeye başlanmış ve bununla beraber de kullanım alanları, model ve örnekleri oldukça çeşitlilik kazanmıştır.

Hazır olarak satılan birçok lif bulunmasını karşın günümüzde halan daha çeyiz sandıklarının olmazsa olmaz parçalarını örgü lifler oluşturmaktadır. Örgüye ilk kez başlayacak olan kişiler lif örerek öğrenmektedir. Çünkü şifler küçük parçalardan oluşmakta bu yüzden de daha kolay örülmektedir.

Örgü lif modelleri çok fazla çeşitliliğe sahiptir. Tek renk iplik seçilerek yapılanlar olduğu gibi aynı zamanda birden fazla rengin bir arada kullanıldığı örgü liflerde bulunmaktadır. Düz ve desensiz olarak örülen basit modellerinin yanı sıra aynı zamanda desenli, motifli örgü lif modelleri de bulunmaktadır. Aynı zamanda da sakallı iplik, ebruli iplik gibi farklı ipleri de kullanarak şık ve farklı lifler örebilirsiniz. Ördüğünüz ipin rengi veya tipi kadar kalitesi de bir o kadar önemlidir. Ortaya çıkacak olan sonuçtan memnun kalmak için mutlaka kaliteli ve pamuklu ipleri tercih etmelisiniz.

  Örgü lif örnekleri arasında tığ işi örgü ile yapılanlar olduğu gibi aynı zamanda da şiş örgüsü ile yapılan lifler de mevcuttur. Siz hangi alanda daha başarılı iseniz o şekilde örebilirsiniz. Örgü liflerinizi ister yuvarlak isterseniz kare veya dikdörtgen formlarda örebilirsiniz. Aynı zamanda da hayvan, yıldız, kalp formlu örülen lifler de bulunmaktadır.

Değişik lif modelleri oldukça çeşitlidir. Sakallı iplikler ile örülen lifler son zamanlarda sıklıkla kullanılmakta ve tercih edilmektedir. Meyve, hayvan motifli ve formlu lifler de bu seneye damgasını vurmaktadır. Birçok model ve örnek için sitemizdeki görselleri inceleyebilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ