Diyet Yapmadan Günde 500 Kalori Yakmanın 10 Yolu

Diyet Yapmadan Günde 500 Kalori Yakmanın 10 Yolu

Kilo verebilmek için vücudumuzla bütünleşen yağlardan kurtulmamız gerektiğini biliyoruz. Herhangi bir diyet yapmadan hayatınızdaki ufak detaylarla oynayarak günde 500 kaloriden kurtulmanız mümkün. Nasıl mı? Gelin birlikte inceleyelim hanımlar.

Daha Küçük Tabaklar

Kendinizi tanıyın. Kilonuzu bilerek, metabolizma çalışma hızınızı da göz önünde bulundurarak hangi besini ne kadar tüketmeniz gerektiğini öğrenin. Fazla tüketimden kaçınmak için yapılacak en basit şey tabaklarınızı yani porsiyonlarınızı küçülmek olacaktır.

Üç Büyük Tuzak

Halk arasında üç beyaz olarak bilinen un, şeker ve tuzu hayatınızdan çıkarın. Bu besinler size fazla kalori eklemenin yanı sıra kalp ve böbrek sağlığınızı da tehdit etmektedir. Bir anda çıkaramıyorsanız azaltarak kurtulmaya çalışın bu üç tehlikeli beyazdan. Unutmayın her şey alışmaktan geçiyor, zaman içinde yokluklarını hissetmeyeceksiniz bile.

Hareket Edin

Sağlıklı olmak için sadece dengeli beslenmek yetmiyor. Üşengeçliğinizi bir kenara bırakıp mümkün olduğunca fazla hareket etmek için formüller bulun. Yakın yerlere yürüyerek gidin, asansör yerine merdiven kullanın, telefonla bile konuşurken odayı adımlayın. Kısacası gün içinde oturarak geçirdiğiniz saatleri azaltın.

Gazlı İçeceklere Hayır

Yemeklerin yanında soğuk bir gazlı içecek size keyif veriyor olabilir ancak içerdiği şeker, fosforik asit, aspartam ve kafein metabolizmanıza verdiği zararı unutmayın. Su en güzel içecektir, bol bol için.

Tatlı Yerine Meyve

İçinde un, şeker, tatlandırıcılar, çeşitli şuruplar içeren tatlılardan uzak durun. Tatlı krizlerinizi meyve tüketerek atlatmanız çok mümkün.

Kuruyemiş Yasağı

Diyet yaparken enerji almak için hepimizin bolca tükettiği kuruyemişlerin kavrulmuş olanlarını tüketmeyin. İşlenmemiş ve kavrulmamış olanların daha az kalori içerdiğini aklınızın bir köşesine yerleştirin. Kuruyemişi gündüz ara öğünlerinde yemeye dikkat edin, geceye bırakmayın.

Midenizi Dinleyin

Çok sevdiğiniz bir yemek olsa bile tıka basa yemenize gerek yok. Bu davranışın midenizi yoracağı gibi, size kalori olarak döneceğini hatırlayın.

Televizyondan Uzak Durun

Televizyon izlemek iştahınızı açabilir. Günün yorgunluğunu televizyon karşısında bir şeyler atıştırarak atma fikri tamamen yanlıştır. İradenize sahip çıkın ve kendinize başka uğraşlar bulmaya çalışın.

Yiyin Ve Kalkın

Uzun uzun yapılan sofra muhabbetlerinden yavaş yavaş kurtulmaya bakın. Yemek yedikten sonra masada geçireceğiniz her fazladan dakikada bir şeyler tırtıklayacağınız neredeyse kesindir. Kendinize bu eziyeti yapmayın ve küçük tabağınızdaki yemeği bitirdikten sonra sofrayı terk edin.

Kalori Hesabı

Hayatınızı yediklerinizin kalorilerini sayarak kendinize zulüm etmeyin tabii ki ama yediklerinizi kaba taslak size vereceği kalorileri bilin. Böylelikle öğle yemeğinde fazladan aldığınız kaloriyi akşamdan keserek bir denge kurmanız çok kolaylaşacaktır.

 

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ