Dolgulu Yelek ve Battaniye Modeli

Dolgulu Yelek ve Battaniye Modeli

Bebekleriniz için yapabileceğiniz kış aylarından soğuktan koruyan dolgulu yelek ve battaniye modelinin yapımını sizler için derledik. 

Bebeklerin üstüne genellikle sıcak tutması için örgü yün battaniyeler örtülür. Örgü battaniyeler hem sıcaktan korur hem de boya gibi kimyasalları içermediği için bebeğinizin sağlığını da dolaylı yoldan korumuş olur. Kendi bebeğiniz için veya başka birine hediye etmek için dolgulu yelek ve battaniye modelini işleyebilirsiniz. Sizler için hazırladığımız bu deseni ister bebek battaniyelerinde isterseniz yelek, ceket, kazak gibi diğer örgü işlerinde de kullanabilirsiniz. dolgulu yelek ve battaniye modelinin detaylı yapımına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Dolgulu Yelek ve Battaniye Modeli

Gerekli Malzemeler: Orta kalınlıklıkta bir ip, 3-4 numara kalınlığında tığ gereklidir. 

Yapılışı: 

  • İlk olarak istediğiniz uzunluktan olması için zincir çekin. 
  • Daha sonra ise 3 tane zincir çekip başını dolayın ve elinizle tuttuğunuz yere batın. 
  • Battığınız yerde 4 tane 3′ lü tırabzan yapın. 
  • Daha sonra başını dolayıp 4.zincire batın ve uzunca bir ilmek çekip başını dolayıp aynı noktadan tekrar 3 ilmek çekip toplayın. 
  • Arada 3 zincir var ve aynı noktaya batarak ikinci bir dolgu yapın. aynı şekilde iki aşamada ilmekleri toplayın. 
  • Hiç zincir çekmeden başını dolayıp 4.zincire batın ve 5 tane 3 lü tırabzan yapın. İlk sırayı bu şekilde bitirin. 
  • Dolgulu modelimizin nasıl yapıldığını aşağıda yer alan Şerifenin Örgü Dünyası anlatımı ile videolu olarak izleyebilirsiniz.

Sitemizde yer alan diğer örgü örneklerini de inceleyip evde yapabilirsiniz. Sizin de evde denediğiniz ve güzel olan örgü tarifleri var ise bizimle paylaşmak isterseniz instagram dan @canimannecom sayfamız üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca sitemizde yer alan diğer yemek tariflerini de göz atabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ