Ebegümeci İğne Oyası Modeli Yapımı

Ebegümeci İğne Oyası Modeli Yapımı

iğne oyası severler için güzel bir modelle sizinleyiz bugün. Yeni bir örnek ile karşınızdayız öğretim amaçlı olan bu videomuz, yeni model arayışında olan iğne oyası bilen arkadaslar içinde güzel bir anlatım oldu diye düşünüyoruz.

Bu anlatımımızda farklı bir motif modelinin anlatımını yapıyoruz .
Bu modeli yazma kenarlarında kullanabileceğiniz gibi , mutfak havluları , peçete tesbih başlıkları ve çeşitli örtülerin kenarında da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çok zarif görünen ebegümeci modelimizin üzerinde küçük değişiklikler yaparak farklı modeller de çıkartabilirsiniz .

Ebegümeci İğne Oyası Modeli Yapımı VİDEOLU ANLATIM


Yapılışına gelecek olursak ;
1. İpimizi bir kere parmağımıza dolayıp
2.uluşan halkanın içine 5 tane zürafa yapıyoruz uzun bırakmış olduğumuzun ipi çekerek büzüp düğümlüyoruz
3. Zürafaların üzerinden bir sıra geçiyoruz
4. İlk zürafanın içinde üç küçük zürafa daha yapıyoruz ilk başladığımız zürafaya dönerek aynı noktaya bir zürafa daha yapıyoruz her sırada zürafa sayısına birtane daha ekliyoruz zürafa sayısı 8 e çıktığında bitiriyoruz ipimizi ilk başladığımızın zürafanın içine batarak ikinci yaprağa geçiyoruz 5 tane yaprağı aynı şekilde yapıyoruz 2. İpimizle üzerine devam ediyoruz artırmalar 11 e ulaşana kadar devam ediyoruz ve 3. Sırada ilk 5 sık iğneyi yapıyoruz her sırada 1 sık iğne azaltarak bitiriyoruz kalan 5 sık iğneyi ve diğer yaprakları da aynı şekilde yapıyoruz
Son olarak yapraklarımızı ortasındaki çizgileri uluşturuyoruz ortasına tohum yaparak motifimizi bitiriyoruz

Arkadaşlar videomuzu izleyerek ebegümeci modelini birlikte yapmaya ne dersiniz ? Hadi o zaman video ya? Videomuzu beğendiyseniz yorum yapmayı ve paylaşmayı unutmayın?
Sizler ve yorumlarınız bizler için çok kiymetlisiniz ?sizleri seviyoruz?

Şimdilik hoşçakalın ???

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ