Ekmeksiz Diyetler Sağlığa Zararlı mı?

Ekmeksiz Diyetler Sağlığa Zararlı mı?

Kadınla diyete başlayacakları zaman ilk önce ekmeği keserek işe başlamaktadır. Oysa bazı diyetisyenler bunun sağlığımız için olumsuz etkiler yaratabileceğini savunuyor ve kadınları bu konu da uyarıyor.

   Ekmeksiz diyetler birçok sağlık problemini de beraberinden getirmektedir. Başta kalp damar hastalıkları olmak üzere, karaciğer hastalığına, diyabet hastalığına, yeme ve davranış bozukluklarına, böbrek hastalıklarına yol açtığı bilinmektedir. Bu yüzden bir diyetisyene başvurmadan kendi başınıza diyet programı uygulamayı düşünmeyiniz. Hele ki tamamen ekmeği kesip bir diyete başlamamalısınız.

Önemli olan diyet yaptığınızda ekmek yememek değil tam tahıllı ekmekleri tercih etmektir. Tam tahıllı ekmeklerin diyette birçok faydası olduğu gibi saplık açısından da birçok olumlu etkisi bulunmaktadır. Stresi önler, depresyona karşı yatkınlığı azaltır. Maya ve lif içeriği sayesinden sindirim sisteminizin daha iyi çalışmasını sağlar.

Bu yüzden kendi başınıza diyet programı uygulayacağınız zaman mutlaka ekmek tüketmelisiniz. Burada önemli olan zaten hiç ekmek tüketmemek değil, tam tahıllı ekmek tüketmektir.

Diyet uygulayacağınız zaman sebze ve meyve tüketiminin yanı sıra az da olsa mutlaka tam tahıllı ekmek tüketmelisiniz. Her öğünde mutlaka en azından bir dilim tam tahıllı bir ekmek olmalıdır. Bu sağlığınız için oldukça önemlidir.

Sizde sağlıklı ve doğru bir şekilde kilo vermek istiyorsanız mutlaka ekmek de tüketmeli ve o şekilde diyet yapmalısınız. Diyet yapayım, kilo vereyim derken sağlığınızdan olmak ister misiniz? Bu yüzden bu püf noktalarına dikkat etmeli ve yeme programınızı ona göre uygulamalısınız.

Ekmeğin sağlığa zararlı olduğu gerçeği doğrudur. Ancak tam tahılı ekmeği kullanırsanız zararlı olmak yerine birçok yararı vardır. Ancak tam tahıllı ekmek de kullanıyor olsanız fazla yemekten kaçınmalı ve ayarını tutturmalısınız.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ