El Örgüsü Bere Modelleri

El Örgüsü Bere Modelleri

Bereler bazı insanların vazgeçemediği, bazılarının ise asla sevmediği ve kullanmadığı aksesuarlardır. Ancak ne kadar sevilmese de emek verilerek yapılan bir şey olduğunda mutlaka herkes tarafından kullanılan eşyalardır.

Kış ayları geldiğinde bizi hem soğuktan, hem de hastalıklardan korumaya yardımcı olur. Öyle ki insanlar kış aylarında en çok kulaklarından aldıkları soğuk yüzünden hasta olurlar. Ayrıca bereleri kışın soğuktan korunmanın yanında bir de çok sevdikleri için sürekli kullanan insanlar da vardır. Bunlar çoğunlukla ucu kuyruklu, pon ponlu olan modelleri seçerler ki genel olarak bunlar el örgüsü bere modelleri oluyor. Zaten el örgüsü bereler çoğunlukla büyük, geniş ve aşağı boyuna doğru sarkan modellerden seçiliyor. Bunun yanı sıra berelerin daha kısa sadece baş üzerinde duranları vardır. Bunlar genelde ressam model olarak bilinir ve oldukça şık görünürler. Ayrıca berelerin bir de asker modelleri vardır. Onlar da en çok sevilen bere modelleri arasında yer alır ve örmesi de oldukça kolaydır. Bere yapmadan veya satın anlamadan önce, fikir  edinmek için el örgüsü bere çeşitleri konusunda araştırma yapmak yeterlidir. Herkesin zevkli bir şekilde yapacağı bir el işidir. Özellikle de el işleri konusunda yeni olan ve öğrenmeye çalışanlar için ideal bir seçimdir. Zaten tığ ile yapılan ve ortalama bir veya en fazla iki gün içinde bitirilebilen bir el işidir. Yeni başlayanlar için bir çok yerde bilgi verilmektedir. Bunun için el örgüsü bere nasıl yapılır şeklinde araştırma yapılması yeterlidir. Bununla birlikte el örgüsü bereler çok güzel bir hediyedir. Eş, dost, akraba ve sevgili için değişik modellerde bereler yapılabilir.

Bere modelleri de tıpkı diğer bir çok el işi modeli gibi farklı kalınlıktaki iplerle yapılabilir. Buna kişinin nasıl rahat edeceği düşünülerek karar verilebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ