El Örgüsü Kapüşonlu Hırka Modelleri

El Örgüsü Kapüşonlu Hırka Modelleri

El örgüsü kapüşonlu hırka modelleri kış mevsiminin vazgeçilmezidir. Küçük büyük herkesimin tercih ettiği örgü modelleri arasında yer almaktadır.

Yaz bitiyor, havalar soğuyor derken kış mevsimi geldi çattı. Bu soğuk havalarda, hatta buz gibi tabir ettiğimiz havada, soğuktan korunmak gerekiyor. Günümüzde çeşitli maddeler; atık pet şişe, plastik vb. dönüştürülerek polar kumaşların asıl maddesi olan polyester ipliği elde edilerek, piyasaya polar kumaş ürünler girmekte ve kış sezonunda uygun olması sebebiyle de çokça tercih edilmektedir. Ancak her ne kadar çok talep görse de, bu kimyasal yolla ucuza mal edilen ürünler hiçbir zaman o eski, anneannelerimizin, babaannelerimizin el örgülerinin yerini tutmuyor; tutmayacak. Bebekliğimizden bu yana o canım nenelerimiz ayaklarımıza patik, ellerimize eldiven, aman üşür deyip; başımıza bir bere,sırtımıza bir yelek derken kışı bunlarla geçirirdik.

El Örgüsü Kapüşonlu Hırka Modelleri

O canım el örgüleri senelerce kullanılırdı, atılmazdı, sağ sola verilmezdi. Yeni bir kardeş olduğunda, o giyerdi. Şimdilerde de hırka, yelek, bere, eldiven, süveter, kazak, atkı, çorap, çetik, patik…Eskisi kadar yoğun olmasa da varlığını devam ettiriyor.  Günümüz modasında da her yıl örgü kazaklar, atkılar, hırkalar; kapşonlu el örgüsü hırkalar… Kış sezonunda göz boyamaya devam ediyor. Özellikle bere takmayanlar, tercihini kapşonlu; mont, kaban, el örgüsü hırka modellerinden yana kullanıyor.

El örgüleri elbette, diğerlerinden bir adım daha önde oluyor. Daha farklı durması bakımından, sıradanlıktan kurtulmak isteyenler için kapşonlu el örgüsü hırka modelleri, kazaklar, şapkalar,yelekler…güzel bir tercih. El örgüsü modelleri kullanım açısından diğerlerinden sıyrılır. Renk kombinleriyle  elbiselerin, eteklerin, pantolonların üzerine kolayca oturması yönüyle, oldukça cazip geliyor. Hem farklılık hem şıklık yakalamak isteyenler için değişik renk ve örgü modelleri ile tercih edilebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ