El Örgüsü Nihale Modelleri

  Mutfaklarımızın vazgeçilmez üyelerinden biri de nihalelerdir. Mutfağımızın vazgeçilmez üyesi nihaleler sayesinde ahşap alanlarda lekelenmeler oluşmuyor, cam alanlar patlamıyor ısıya karşı koruma sağladığı içinde tüm evlerde mutlaka kullanılmaktadır. Nihalelerin hazır olarak satılanları olduğu gibi yeni moda olmuş örgü nihaleler de vardır. Isıya karşı korunma sağlamak için örgüden yapılmış nihaleleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca servislerinize ve mutfağınıza da şıklık katmış olursunuz.

Sıcak çaydanlıkların masamıza, tezgahımıza zarar vermesini önleyen nihaleler mutfaklarımızın da en başta gelen araçlarından biri olmuştur. Sıcaktan korusun yeter deyip gelişi güzel araçlar kullanmıyoruz daha şık ve gösterişli olmasına da dikkat ediyoruz. Biz kadınlar her alanda süs ve şıklığa dikkat ettiğimiz gibi nihaleler de buna oldukça fazla dikkat etmekteyiz. Piyasa da birçok farklı model de nihaleler vardır. Ancak yeni moda olmuş örgüden yapılma nihaleler de oldukça şık ve gösterişli birer mutfak aracı olmaya çoktan aday olmuştur. Mutfaklarınız renklendirecek ve daha şık görünümlü nihaleler ortaya çıkmıştır.

   Örgü nihale modelleri birbirinde şık ve gösterişli çeşitleri vardır. Değişik figürlerde tasarlayarak, örerek daha şık olmasını sağlayabilirsiniz. Mesela hayvan figürünü kullanarak çok gösterişli nihaleler elde edebilirsiniz. Sitemizdeki görsellerden de yardım alarak sizde kendi örgü nihalenizi kendiniz örebilirsiniz. İster kare, ister yuvarlak, isterseniz oval şekilde örebilirisiniz. Bu tamamen sizin tercihinize ve tarzınıza bağlıdır. Tek renkle örebileceğiniz gibi birden fazla rengi bir arada kullanarak rengarenk bir nihale sahibi de olabilirsiniz. Düz bir şekilde örerek daha sonra üstünü çiçek, yaprak, havyan motifleri ile süsleyebilirsiniz. Mutfağınızın rengine, aksesuarlarına uyumlu olacak rengi seçerseniz daha iyi olacaktır.

Sizde eğer örgü nihale yapımı örnekleri arıyorsanız sitemizdeki görselleri inceleyerek resimli anlatımlı görsellerimize göz atarak fikir sahibi olabilirsiniz.

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ