El Örgüsü Şapka Modelleri

Soğuk kış günlerinin gelmesiyle beraber atkı ve bereye olan ihtiyaçta artmıştır. Hazır olarak satılan ürünler olsa da el örgüsü ürünler daha fazla sıcak tuttuğu için ve daha şık olduğu için kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilmeye başlamıştır. Özellikle de çocuklara atkı takmakta epey bir zorlandığımız doğrudur. Bu yüzden boğazlı şapkalar tam size çocuklarınıza göre olacaktır. Oldukça kullanışlı olduğu kadar da sıcak tutan bu modele eminim sizler de fazlasıyla bayılacaksınız.

Boğazlı şapka modelleri çok fazla çeşitliliğe sahiptir. Tek renk örülenleri olduğu gibi birden fazla renk ile örülen modelleri de vardır. Ayrıca ebruli iplikler ile örülen modeller de son zamanlarda sıklıkla tercih edilmektedir. Kız çocukları için örülen modeller de daha çok pembe, lila, krem, beyaz tercih edilirken, erkek çocukları için yapılan modeller de daha çok beyaz, krem, mavi, turkuaz ve lacivert daha sıklıkla tercih edilmektedir. İpin rengi kadar kalitesi de bir o kadar önem taşımaktadır. Çocuklarınızı soğuk kış günlerinde sıcacık tutmasını istiyorsanız pamuklu ve yumuşak dokulu ipleri tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

El Örgüsü Şapka Modelleri

Boğazlı şapka örnekleri arasında tığ ile örülenleri olduğu gibi şiş ile örülen modeller de vardır. Siz hangi alanda daha başarılı iseniz onu tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda şapkalarınızı düz şekilde ördükten sonra üzerinde çeşitli motifler de ekleyebilirsiniz. Düz şekilde örülmüş boğazlı kız çocuk şapkasının üzerine tığ ile çiçek, yaprak motifleri yapabilirsiniz. Aynı zamanda çocuk şapkalarının üst kısmına kulak yaparak daha sevimli görünmesini sağlayabilirsiniz.

Ayrı ayrı atkı bere kullanmaktansa boğazlı şapkalar çok daha fazla kullanışlıdır. Örmesi de bir o kadar basit ve kolaydır. İlk bakışta zor gibi gelse de resimli anlatımlı görselleri takip ederek rahatlıkla yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ