Emziren Ünlü Anneler

Emziren Ünlü Anneler

EMZİREN ÜNLÜ ANNELER

Anne sütü bebeklerin gelişimi ve etkili bir bağışıklık sistemine sahip olmaları amacıyla oldukça önemli bir besin maddesidir. Bebekler doğduktan sonra ilk yarım saat içinde emzirilmeli ve ilk 6 ay sadece anne sütü ile beslenmelidirler. Ayrıca yeni doğum yapan annelerin bebeklerini emzirmesi, hamilelik sırasında alınan kiloların kaybedilmesinde de oldukça etkili olduğunu biliyoruz.

C6D0YE Caucasian mother breast feeding baby boy

Emzirmenin bu kadar önemli ve olumlu yanı varken birçok meşhur şarkıcı ve oyuncu da doğum yaptıktan sonra hem kendi hem de bebeklerinin sağlığı için bebeklerini emzirmişlerdir. Bu sayede kendi hayranlarına da örnek olacak bir davranışta bulunmuşlardır.

  • Emziren ünlü anneler arasında en büyük şöhrete sahiplerden ilki Angelina Jolie’dir. 6 çocuk annesi olan Jolie, 2008 yılında dünyaya getirdiği ikiz bebeklerini emzirdiği bilinmektedir.

Hatta kendisine ikisini aynı anda emzirip emzirmediğine dair sorulan sorulara iki bebeğini aynı anda emzirmenin zor olduğunu ve emzirme işini sırayla yaptığını söylemişti.

bebek-emzirmek

  • Oscar oyunlu Catherina Zeta-Jones da emziren ünlü anneler arasında yer almaktadır. 2000 ve 2003 yılında doğan iki çocuğunu anne sütüyle beslemiştir.
  • 2007 yılında doğum yapan Salma Hayek, emzirdiği dönemde bebeği Valentine’i sütten kesmeyi düşünmüş fakat Afrika’da emzirme için mücadeleye yardım eden bir organizasyonda yeterince beslenememiş bebekleri görünce bu kararından vazgeçmiştir.

emziren-unlu-anneler

  • Doğum sırasında aldığı kiloları emzirme döneminde verememesine rağmen iki çocuğunu da emzirerek büyüten annelerden Jennifer Garner, hamilelik sırasında aldığı kiloları altıncı aydan itibaren vermeye başladığını belirtiyor.
  • Cate Blanchett, emziren ünlü anneler arasında bu işe en çok önem verenler arasında yer alıyor. Bebeğini her ihtiyaç duyduğunda emziren ünlü oyuncu, Cannes Film Festivalinde bir söyleşiden önce de sahneye geç kalmayı göze alarak bebeğini emzirmiştir.

unlu-anneler

  • Bebeklerini emziren diğer ünlü anneler ise Christina Aguilera, Naomi Watts, Gwen Stefani, Tori Spelling ve Gwyneth Paltrow da vardır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ