En Kolay Atkı Modeli Yapılışı

En Kolay Atkı Modeli Yapılışı

Kış aylarında soğuklardan korunmak için yapabileceğiniz oldukça basit en kolay atkı modeli yapılışını sizler için derledik. 

Atkı kış aylarında her yaştan kişinin kullanması gereken bir aksesuardır. Atkı boyun ve ağız bölgesini korumaktadır. Kış aylarında en fazla solunum hastalıkları görünür. Bunun sebebi vücudumuzu soğuğa karşı koruyamam ve enfeksiyonlardan dolayı kaynaklanmaktadır. Para verip atkı almak yerine kendinize veya sevdiklerinize yeni yıl hediyesi olarak atkı örebilirsiniz. Sizler için hazırladığımız atkı modelinin yapımı oldukça basit ve kısa zamanda bitirebilirsiniz. Aşağıdan en kolay atkı modeli yapılışının detaylarına ve gerekli malzemelere ulaşabilirsiniz. 

En Kolay Atkı Modeli Yapılışı

Gerekli Malzemeler: Kalın yün ip ve 2 adet 4.5 numara şiş gereklidir. 

Yapılışı: 

  • İstediğiniz uzunlukta olması için istediğiniz kadar ilmek zincir çekiniz. 
  • Daha sonra ise diğer şişi elinize alıp tüm sırayı haroşa yapın. 
  • Bir kaç sıra haroşa yaptıktan sonra arka yüzünde bir tane üstten ilmek alıp başına dolayın. Bir tane ilmeği örmeden alın. 
  • Bu şekilde sırayı tamamlayın. Her defasında başına dolayıp üstten diğer şiş ile örmeden alın. Son kısıma geldiğinizde ise ipi kendinizden tarafa son ilmeği de alın. Bu şekilde ilmeklerimiz çift çift oluşacaktır.
  • Şimdi ise sırada ilk ilmeğinizi örün. Daha sonra ise 2 tane ilmeği de düz örgü yapın. 2 ilmek alıp düz örerek bu sırayı da bitirin. 
  • Atkınızı istediğiniz uzunluğa göre bu şekilde örmeye devam edin. 
  • En sonda isterseniz uç kısımlarına kalan ipten püskül yapabilirsiniz. 
  • En kolay atkı modelinin yapılışını aşağıdan Sevginin Emeği kanalının anlatımıyla izleyebilirsiniz. 

Sitemizde yer alan diğer örgü örneklerini de inceleyip evde yapabilirsiniz. Sizin de evde denediğiniz ve güzel olan örgü tarifleri var ise bizimle paylaşmak isterseniz instagram dan @canimannecom sayfamız üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca sitemizde yer alan diğer yemek tariflerini de göz atabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ