En Yeni Lif Modelleri

Lifler çeyiz sandıklarımızın olmazsa olmaz parçaları arasında yer almaktadır. Rengarenk ipler ile örülen liflerin birçok farklı model ve örneği bulunmaktadır. Geçmişten günümüze kadar gelmiş olan lif modelleri ve örneklerinin yanı sıra en yeni, modern dokulu lif modelleri de mevcuttur.

Lif örnekleri çok fazla çeşitliliğe sahiptir. Tığ işi örgü ile yapılan lifler olduğu gibi şiş ile yapılan liflerde vardır. Şiş ile de yapılsa da daha çok tığ ile yapılan lifler daha fazla tercih edilmektedir. Bundan dolayı da tığ ile yapılan lif model ve örnekleri daha fazla çeşitlilik göstermektedir.

En yeni lif modelleri arasında tek renk kullanılarak yapılanlar olduğu gibi birden fazla rengin bir arada kullanıldığı model ve örneklerde vardır. Düz şeklinde örebileceğiniz gibi lifi desenli, motifli olarak da yapabilirsiniz. İlk kez lif örenler için basit lif modelleri olduğu gibi örgüyü geliştiren ve iyi bilenler için ise daha zor lif modelleri de mevcuttur. Örgü örmeye ilk kez başlayacak olanlar lif örerek alışabilir. Lifler küçük parçadan oluştuğu için öğrenmesi bir o kadar kolay ve keyiflidir.

  En yeni lif örnekleri arayanlar sitemizde bulunan birçok model ve örneği inceleyebilirler. Kare formlu olanlar olduğu gibi dikdörtgen, oval ve yuvarlak formlu örneklerde mevcuttur. aynı zamanda kalpli, yıldızlı, hayvan motifli veya elbise motifi gibi farklı formlarda örülen lif modellerine de göz atarak sizlerde dilediğinizi seçerek örmeye başlayabilirsiniz. Şiş ile yapılan lif örnek ve modellerinin yanı sıra tığ ile yapılanlarda sitemizde yer almaktadır. Sizler hangi alanda daha başarılı iseniz onu tercihe ederek örmeye başlayabilirsiniz. İlk kez yapacak olanlar ve lif örmeyi bilmeyen kişiler için sitemizde resimli anlatımlı, şemalı görsellerimiz bulunmaktadır, bunları takip edebilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ