Erkekleri Baştan Çıkarma Yolları

Erkekleri Baştan Çıkarma Yolları

Partnerinizin aklını başından alıp onu baştan çıkarmanıza yarayacak 10 şey ne olabilir sizce? Cinsel hayatınızı monotonluktan çıkarıp, canlandıracak bazılarını bildiğiniz bazılarını ise ilk kez duyacağınızı düşündüğümüz 10 şeyle karşınızdayız.

erkekleri-bastan-cikarma-yollari-5

*Chicago’lu araştırmacıların verdiği bilgiye göre erkekleri baştan çıkaran 2 koku var. İlki balkabağı, ikincisi de lavanta kokusu hanımlar. Bu iki besin maddesinin kokusu erkekleri uyarıyor ve kan akışını ilgili bölgelere doğru hızlandırıyor.

erkekleri-bastan-cikarma-yollari-4

*Başka bir araştırmada erkeklerin kadınları değişik kıyafetler içersindeyken puanlamaları isteniyor. Çıkan sonuca göre kırmızı elbise giymiş olan kadınlar daha yüksek puan alıyor. Biyologların verdiği bilgiye göre ise kadınların yüzlerinin kızarması erkeklere çekici geliyor. Kadınlar en çok ovülasyon yani yumurtlama döneminde kızardığından erkekler kadının doğurganlığını içgüdüsel olarak algılıyor ve bunu tahrik edici buluyor.

erkekleri-bastan-cikarma-yollari-3

*Sırada ilginç bir detay var. Korku ve endişenin cinsel isteği arttırdığı bilimsel olarak kaydedilmiş. Erkeklerin korktukları anlarda daha seksi davranışlar sergilemeye meyilli oldukları saptanmıştır.

*Erkekler alt-üst takım iç çamaşırlarına karşı ayrı bir hayranlık besliyorlar. Takım iç çamaşırı giyen kadınların daha zevkli ve seksi olduğunu düşünüyorlar.

*Avustralyalı bilim adamlarının yaptığı bir araştırmada ise erkeklerin uzun bacaklardan ziyade uzun ve şekilli kolları daha seksi buldukları açıklanmıştır. Uzun kollu kadınların daha ince ve zarif göründüğü kaydedilmiştir.

*Kadınlar ince bir vücuda sahip olmak isterken erkekler kıvrımlı hatları ve özellikle yuvarlak kalçaları daha seksi buluyorlar. Uzmanların araştırmalarına göre, erkeklerin kıvrımlı hatları olan kadınlardan hoşlanmalarının içgüdüsel olarak onları daha doğurgan bulmalarından kaynaklandığı belirtiliyor.

erkekleri-bastan-cikarma-yollari-2

*Her erkeğin hayalinde bir kadın figürü olmasına rağmen, yapılan bazı araştırmalar gösteriyor ki erkekler fiziksel ve ruhsal olarak kendilerine daha yakın kadınları çekici buluyorlar. Bunun sebebi olarak da kendilerini güvende hissetme ihtiyacı olarak gösteriliyor.

*Avcı ruhlu olmalarına rağmen erkekler sürekli göz kontağı yaşamaktan ve hoşlandıkları kadını etraflarında görmekten tahrik oluyorlar.

*Kadınlar fantezilerini kendilerine saklama eğilimindedir ve nedense gizli tutmak gerektiğine inanırlar. Ancak erkekler bu tür oyunları gördüklerinde, partnerlerini daha seksi bulduklarını ifade etmişlerdir.

*Kadınların gülümsemeleri erkeklere sevimli gelebilir ancak kahkahanın kesinlikle baştan çıkarıcı bir etkisi olduğu ispatlanmıştır. Yüksek sesli kahkaha erkeklerin tahrik olmasını sağlarken; bu kahkahaların onlara seks sırasındaki inlemeleri çağrıştırdığı düşünülüyor.

Tığ işi örgü modellerine bu linki tıklayarak ulaşabilirsiniz hanımlar.

erkekleri-bastan-cikarma-yollari-1

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ