Eski Kazakları Değerlendirme

canımanne1

İyi akşamlar hepinize!

Sizlere yine bir geri dönüşüm projesinden bahsedeceğim. Elimizde var olan malzemeleri değerlendirip yepyeni bir görünüş elde etmeyi çok seviyorum. Bu yüzden evimde eskidiğini düşündüğüm şeyleri muhakkak kenara ayırıyorum ve belli bir müddet biriktiriyorum. Daha sonra ayırdığım eşyaları kullanım alanlarına göre ayırıyorum. Onlarla neler yapabileceğimi düşünüyorum ve bu konuda hayal gücümü zorluyorum. Böylelikle hem geçmişteki eşyalarımı geleceğe taşıyorum hem de hayal gücümün sınırlarını zorluyorum. Yaratıcılığımın kuvvetini görmek beni o kadar mutlu ediyor ki sırf bu haz için bile bu hobime yıllar boyunca devam edebilirim.

canımanne5

Sizlere bu güzel uğraşlarımın arasında değerlendirme alanı en fazla olan eski kazak değerlendirme konusunda fikirler vermek isterim. İhtiyacımız olan ürünler eski kazak veya kazaklar. Peki, eski kazaklardan ne elde edebiliriz? Öncelikle özellikle kış aylarında rahatlıkla kullanabileceğimiz bir kırlent yapabiliriz. Nasıl mı? Kazağımızın gövde bölümüne kırlentimizin dolgu kısmını yerleştiriyoruz ve dolgu malzememizin ebatlarında kazağımızı kesiyoruz. Elde ettiğimiz parçayı kestikten sonra açık kalan kısımlarını bir iğne iplik yardımı ile dikiyoruz. Böylelikle kırlentimiz çok kolay bir şekilde hazır olmuş oluyor.

canımanne2

Kırlent dışında bir modelim daha var o da parçalı televizyon battaniyesi. Ne demek istediğimi tam olarak anlamayanlar için daha detaylı bilgi vermek istiyorum. Bu tarifte biden fazla kazak olması sizler için daha iyi olacaktır çünkü iki ayrı renkte yaptığınız takdirde daha güzel bir görünüm elde edeceksiniz. İki ayrı kazağı küçük kareler halinde kesiyoruz ve kestiğimiz parçaları iğne ve iplik yardımı ile dikiyoruz. Böylelikle her sırada renk renk kazak parçaları olacak ve kış aylarında televizyon izlerken üşümeyeceksiniz.canımanne3

Sizler de bu şekilde kendin yap uygulamaları ile evinizi baştan yaratabilirsiniz hanımlar! Şimdiden ellerinize sağlık!

canımanne4

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ