Etamin Nedir? Etamin Örnekleri

Kanaviçe yaparken kullanılan bir kumaş olan etamin nedir, etamin örnekleri nelerdir gibi sorularının cevabını içeriğimizden bulabilirsiniz. 

Etamin Nedir?

Etamin kanaviçe işlerken kanaviçeye konulan delikli kumaştır. Bu kumaş üzerine daha rahat işleme yapıldığı için kanaviçe modellerinde sıkça kullanılmaktadır. Etamin kumaş üzerine istediğiniz modeli kolayca yapabilirsiniz. Etamin kumaşı ayrıca perdelerin yapımında da kullanılmaktadır. Delikli yapısı sayesinde etamin kumaşın içinden iğne rahatlıkla batmaktadır. Bu nedenle kanaviçe ve perde işlerken oldukça kolay işleme yapılabilmektedir. Perdelerin üzerindeki işlemelerin rahat yapılabilmesi için seçilen etamin kumaşı sizde alıp evinizde yastık kılıfı, örtü veya çeşitli alanlarda kullanabilirsiniz.

Etamin Örnekleri

  • Havlu kenarlarına işleme yaparken etamin kumaş üzerine istediğiniz desenleri yapıp daha sonra etamini havlunun kenarına yapıştırabilirsiniz. Böylelikle hem havlunun dokusu bozulmaz hem de havlu eskidiğinde işlemeli etamin kumaşı çıkarıp başka havlularda kullanabilirsiniz.
  • Gelin kızların çeyizinde sıkça yer alan etamin kumaş örneklerinden biri de mobilya örtüleridir. Etamin üzerine yapılan dantel işleme desenli örtüler komidin, sehpa, vitrin gibi mobilyaların üzerinde oldukça şık durmaktadır.
  • Televizyon üzerine örtülen örtüyü de etamin kumaştan kolayca yapabilirsiniz. bunun için kanaviçeye etamin kumaşı ekleyip istediğiniz desenleri istediğiniz renk iplerle basitçe işleyebilirsiniz.
  • Kırlent yastıklarınız için kılıf yapmak istiyorsanız etamin kumaş ile kısa zamanda ekonomik bir bütçeyle yapabilirsiniz.  Çiçek, hayvan veya değişik desenlerin şablonlarını çıktı alıp etamin kumaş üzerine çizip daha sonra ip ile şekkileri kolayca işleyebilirsiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ