Evde Limon Tuzu Yapımı Nasıl Olur?

Evde Limon Tuzu Yapımı Nasıl Olur?

Limon tuzunun kimyasal adı sitrik asittir. Yemeklerin lezzetini lezzet katan limon tuzu, ayrıca temizlik işlerinde de kullanılır ve doğal bir üründür. Ayrıca limon suyunun faydaları ve limon tuzunu kullanılan yerleri bu kadar değildir. Yazının devamında, ‘Evde limon tuzu nasıl yapılır?’, ‘Limon tuzunu yararları nelerdir?’ ve ‘Limon tuzunun zararları nelerdir?’ sorusunun cevabı verilecektir. Ayrıca evde limon tuzu yapımı da pek çok kişi tarafından merak edilir. Peki, evde limon tuzu yapılır mı? İşte cevabı…

Evde Limon Tuzu Yapımı

Evde Limon Tuzu Yapımı Nasıl Olur?

Evde limon tuzu yapımı nasıl olduğu ve gerekli malzemeler aşağıdaki şekildedir.

  • Bir su bardağı miktarınca sofra veya deniz tuzu
  • Üç veya dört adet limon

Önceden fırın ısıtılır, limonlar iyice yıkanır, kurulanıp kabukları rendelenir. Pişirme kağıdı fırına serilir, rendelenmiş olan limon kabuklarını ısıtılmış fırına pişirme kağıdının üzerine serpilir. 15 – 20 dakika boyunca fırında pişirildikten sonra soğumaya bırakılır soğuyan limon kabukları tuzla beraber robotta çekilir. Çekilen malzeme kavanoza konulur.

Limon Tuzunun Faydaları Nelerdir?

Evde limon tuzu yapımı yanı sıra limon tuzunun faydaları vardır. Bunlar; tencere veya çaydanlık da kireç önleyici, vücudu toksinlerden temizler, bol miktarda C vitamini içerir, vücuda direnç katmasını sağlar, saçların ve cildin güzelleşmesini sağlar, çamaşır makinası kireç önleyici olarak kullanılabilir.

Evde Limon Tuzu Yapılışı

Limon Tuzunun Zararları Nelerdir?

Evde limon tuzu yapımı konusunu anlattıktan sonra zararlarından da bahsedelim. Limon tuzunun zararları vardır. Bunlar; mide asit seviyesini değiştirdiği görülmesi, temizlik yaparken dikkat edilmediği taktirde elde ya cildi tahrişe neden olabileceği, mide rahatsızlığı olanların daha dikkatli kullanması gerektiği şeklinde sıralanabilir.

Aç Karnına Maydanoz Suyu İçmek Neye Yarar? Başlıklı yazımızı da inceleyebilir, bilgilenebilirsiniz.

Limon Tuzunun Faydaları
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ