Evimizde saksıda hıyar (salatalık) nasıl yetişir ?

Merhabalar

Arkadaşlar geçen yıl evimizin minicik balkonunda oğluşum ile birlikte hıyar ve domates yetiştirmeye çalıştık ancak geç kaldığımız için maalesef yetiştiremedik. Bu yılda erken davranıp ilk baharda tohumu dikip mayısa kadar yemeyi düşünüyoruz :) Bu konu ile ilgili ben geçen yıl almış olduğum saksıları kullanacağım. Bu konu ile ilgili özellikle de yabancı ülkelerde çok değişik örnekler görmüştüm, hem çocuğunuza sulama görevi veriyorsunuz hemde ailecek keyifli biz vakit geçiriyorsunuz. Özellikle şehir merkezlerinde oturan arkadaşlar bu fikir hoşunuza gideceğini düşünüyorum…

Malzemeler
Saksı
Toprak
Hıyar Tohumu
Su

Nasıl Yapacağız
Sakısıyı taşırmayacak kadar üstten 7cm boş boşluk kalana kadar torak dolduruyoruz. Sonra da hıyar tohumunu serpiyoruz eşit miktarda sonra üzerini ince kat atarak toprak ile örtüyoruz. Son olarak da yağmurlama şeklinde suluyoruz.Sizleri de bu güzel etkinliğe teşvik etmek için çok güzel resimlerde ekledim umarım ikna etmişimdir. Hepinize Kolay Gelsin. ve Afiyet olsun.

Bahçede Ve Saksıda Salatalık Yetiştirmenin Tüm Püf Noktaları/ Salatalık fidesi/ /Fide Ekimi / Bahçe
İster Bahçede, İster Balkonda Salatalık Yetiştirmenin Püf Noktaları

Evde salatalık yetiştirmeyi öğrenin. Salatalığı toprağa nasıl ekelim? Salatalığın filizleneceği aparat nasıl hazırlanır? Tohumlar ne zaman filizlenmeye başlar? Bu arada ne kadar sulamak gerekir? Salatalık yetiştirilecek toprak nasıl olmalı? Salatalığı ne zaman ekelim? Tohumunu nereden buluruz? Salatalık hangi iklimlerde yetiştirilebilir? Hangi aylarda ekersek daha verimli olur? Salatalık ektikten sonra bakımı nasıl yapılır? Salatalık ne kadar sürede olgunlaşır? Salatalığın olduğunu nasıl anlarız? Hepsini birden toplamamıza gerek var mı? Salatalığı ihtiyacımız oldukça toplasak olur mu?

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Ahmet dedi ki:

    Bu kornişon mu ayrıca tohumun cinsi ne aca şimdiden teşekkürler

BİR YORUM YAZ