Farklı menekşe lif modeli yapılışı

Farklı menekşe lif modeli yapılışı yeni model lif örnekleri arayanlar için kolay ve görseli oldukça güzel olan lif modeli ister çeyizlik ister hediyelik uygulayabileceğiniz lif örnekleri arasındadır. Lif modelleri günümüzün en çok tercih edilen el işleri arasında yer almaktadır. Çeyizler için oldukça şık tasarım lif örnekleri ortaya çıkması video anlatımlı olması lif modellerine ilgiyi her geçen gün arttırmaktadır. İlgi arttıkça video anlatımlar çoğalmaktadır. Çeyizler içinde sipariş alan hanımlarımızda ev bütçesine katkı sağlayarak lif modellerini örmeye devam etmektedir. Sitemizde yeni ve tasarım lif modellerini bulabilirsiniz. Farklı birçok lif örneğine yer vermeye devam etmekteyiz. Yazımızın içindeki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Farklı menekşe lif modeli yapılışı

3 Renk lif ipi kullanımı

Elinize yatkın tığ seçimi

Yapılışı: İlk olarak yedi zincir ile halka oluşturalım, halka içine kapalı fıstık yapalım, tepesine ve halka içine açık fıstık ikisini birlikte kapatalım, tekrar tepesine ve halka içine açık fıstık yapalım ikisini birlikte kapatalım. Aynı işlemi uygulayıp altı fıstık olana kadar devam edelim. Yıldız tekniği ile aynı işlemi yaparak yuvarlak orta motif hazırlıyoruz.

Devamında diğer renk ip ile üçlü fıstık yaparak bir sıra örüp ipi kopartalım. Beyaz ip ile dört sıra üçlü fıstık yapıyoruz her fıstık tepesine aralarda zincir sayısını ayarlayarak sırayı tamamlıyoruz. Diğer renk ip ile yapmış olduğumuz fıstık kenarlarına zincir ile kenar detayı uygulayıp uç kısmına motif yaparak her sıraya aynı işlemi yapıp modeli bitiriyoruz. Detaylı yapılışı için video anlatımı izleyerek uygulayabilirsiniz. Kolay gelsin..

Lif modelleri, lif modeli ve yapılışı hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

Örgü merakı youtube kanalına teşekkür ediyoruz.

Farklı menekşe lif modeli yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ