Fıstıklı Burma Örgü Modeli Yapılışı

Fıstıklı Burma Örgü Modeli Yapılışı

Fıstıklı burma örgü modeli yapılışı farklı örgü modelleri arayanlar için değişik ve bir o kadar da şık bir örgü modelimiz sizlerin beğenisini beklemektedir.

Bir çok örgü modelinde kullana bileceğiniz şık olan örgü modelleri arasında yer fıstıklı burma örgü modelimiz hanımlarımızın ilgisini çekeceğine inanıyorum.

Örgü modelimizi yelek, hırka yapabilirsiniz. Özellikle çeyizlik yelek modeli arayan arkadaşlarımız için çok güzel bir örnektir. Farklı renklerde uygulayabilirsiniz.

Fıstıklı burma örgü modelimizi öğrenmek isteyen arkadaşlarımız için video anlatımı oldukça yardımcı olacaktır. Suzanın el işi dünyası detaylı anlatımı ile kolaylıkla yapabileceğiniz örnek olduğunu düşünüyorum. Yeni güzel örgü modellerinde tekrar birlikte olma dileğiyle, yapmak isteyen herkese kolaylıklar diliyorum. HOŞÇAKALIN..

Fıstıklı Burma Örgü Modeli Yapılışı

Malzemeler: Tercih edilen marka ve çeşitlilikte ip
Kullanılacak ipe uyumlu tığ ve şiş numarası

Yapılışı: Örgü modelimiz ister çeyizlik olarak ister günlük kullanım olarak yelek, hırka, atkı ve etol olarak istenilen alanda kullanılabilecek zor gibi görünse de hem görsel olarak hemde yapım aşaması olarak kolay ve zevkli ilerleyen bir modeldir. İstediğiniz bedene uygun ilmek sayısı ile başlayabilirsiniz.

Fakat sunu göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim esneyen bir model olduğu için açılma payını da düşünerek ilmek sayısını belirleyin derim.

Modeli kurmadan önce 3 parmak genişliğinde bir ters bir düz lastik örgü uygulaması yaptım. Modeli su şekilde kuruyoruz lastik uygulaması bittikten sonra 3 ters, 4 düz, 3 ters, 1 ilmek kesip, 1 ilmek arttırıyorum ve 2 ilmek düz örüyorum, 3 ters, 4 düz, 3 ters örgü şeklinde ilerliyorum. Örgümüzün kurulumu bu şekilde oluyor.

Aralarda 1 kes 1 arttır 2 düz olan yer ajur uygulaması olan yerlerdir ve örgünün on yüzünde işlemi kaydırarak yapıyoruz. 3 ters ilmeklerin arasındaki yerler fıstıklı burma işlemi uygulanacak yerlerdir.

Örgümüzün ters yüzünde ilmekler de terse ters, düze düz örülür. Ön ve arka yüzde aynı şekilde örüldükten sonra fıstık uygulaması tığ ile yapılır. Fıstık uygulamasından sonra örgünün on tarafında burma işlemi uygulanarak model tamamlanır ve bu şekilde de ilerler.

Örgü, örgüler ve el işleri, tığ işi hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamanız yeterli olacaktır. Bizleri sosyal hesaplarınızda paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça önemlidir.

Fıstıklı Burma Örgü Modeli Yapılışı Video Anlatımlı Olarak Buradan İzleyerek Uygulaya Bilirisiniz.

Suzanın elişi dünyası kanalına bu güzel örgü modeli için çok teşekkür ediyorum.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ