Canım Anne

Fiyonklu Tunus İşi Patik Modeli Yapımı

Fiyonklu Tunus İşi Patik Modeli Yapımı

Fiyonklu Tunus İşi Patik Modeli Yapımı

Merhabalar arkadaşlar bu yazımızda fiyonklu tunus işi patik modelinin yapılışını anlatacağız. Tunus işi yeni patik modellerinin yapılışını anlatmaya ve paylaşmaya devam ediyoruz Diğer anlatımlı patik modelleri için Örgü Patik Modelleri kategorisini ziyaret edebilirsiniz.  Fiyonklu patik modelinin şablonu alt kısımda  el ile bir şekilde paylaştık o şablonu kullanırsınız. Hemen yapılışına geçelim aşağı doğru aşamalı şekilde açıklaması yazılarak anlatılmıştır. Yinede anlamadığınız veya takıldığınız kısımlarda bizlere yorum olarak soru sorabilirsiniz. Hepinize kolay gelsin.

Dipnotlar: 37 38 numara ayaklar için

Kullanılan malzemeler: 3 numara şiş, bir yumak ip

1.22 zincir çekip 22 ilmek çıkarıyoruz

2.4 sıra düz örüp model koyuyoruz 3. Model den sonra 4 sıra daha düz örüyoruz 4. Burun kısmı her sırada iki ilmek eksiltiyoruz 5. 6 ilmek kalana kadar 6 ilmeği bir sıra örüyoruz 6. Bütün ilmekleri topluyoruz 22 ilmek 7.her sırada iki ilmek ilerliyoruz 22 ilmek bitene kadar burun kısmında bu işlem 3 kez tekrarlanır.
8. Burun kısmından sonra 4 sıra düz örülür ve model koyulur 9. Tabanı ortalayarak 10 ilmek çıkartılır 10. Taban 10 ilmek sabit kalacak şekilde sağ ve soldan ilmek alarak örüyoruz 11. Arka kısmı 10 ilmek sabit kalacak yanlardan normal ilmekten alarak örüyoruz 12. Yanlardan 5 ilmek kaldığında ilk ilmekleri çift örüyoruz sağ ve soldan orta ilmekler normal tekli örülür. 13. Kalan ilmekleri tek seferde çekip topuğu topluyoruz 14. Kenar tığı 3 zincir çekilir birinci deliği atlatıp ikinci deliğe batıyoruz diğer renkle ipi iki kat yaparak hep aynı yöne takarak çekiyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi