Fondötenin Kusursuz Durması İçin İpuçları

Fondötenin Kusursuz Durması İçin İpuçları

Günlük hayatta bile sıkça kullandığımız fondötenin pütür pütür durması kötü bir görünüm ortaya çıkarabilir. Fondötenin pütür pütür durmasını engellemesi için işinize yaracak ipuçlarını sizler için derledik.

Kadınlar artık günlük hayatta bile sıkça makyaj yapmaktadır. Kusursuz bir makyajın olmazsa olmazı fondötendir. Fondöten ciltteki lekeleri, kızarıklıkları, sivilce ve siyah noktaları kapamak için sürülmektedir. Her cilt tipi farklıdır ve her cilde uygun fondöten de farklıdır. Çoğu kadın yanlış fondöten seçimi nedeniyle kötü bir makyaj yapmaktadır. Fondötenin iyi durması ve cildi güzel kapatması için bilinen bir markanın olmasının yanında içerisinde bulunan yağ miktarının da az olması gerekir.Makyaj ürünlerinde ucuza kaçmak cilt sağlığını tehlikeye atmaktadır. Bu yüzden fondöten gibi sürekli kullanacağınız bir makyaj ürününü alırken kesinlikle marka ve sağlıklı bir ürün almanızda fayda var.

Fondötenin Kusursuz Durması İçin İpuçları

  • Fondöten sürmeden önce cildinizi mutlaka temizleyin. Temiz bir cilde sürülen fondöten daha iyi ve doğal duracaktır.
  • Yüzünüze mutlaka makyaj bazı kullanın. Makyaj bazı sayesinde fondöten sürdükten sonra cildinizde portakal görünümü olmayacaktır. Daha pürüzsüz bir cilt görünümü oluşacaktır. Ayrıca makyaj bazı cildin makyaj ürünleri ile temas etmesini de engelleyip cildi korumaktadır.
  • Cildinizi fondöten sürmeden önce nemlendirmeyi unutmayın. Cildiniz nemsiz olursa fondöten kuru ve pütür pütür bir görünüm ortaya çıkaracaktır.
  • Fondötenin eşit ve düzgün bir şekilde dağılması için mutlaka makyaj süngeri veya fırçası kullanın.

https://www.youtube.com/watch?v=ygYCuhTog5U

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ