Göbek Eriten Sandalye Hareketleri

Spora vakit ayıramayanlar için otururken yapabilecekleri etkili, vücudu çalıştıran ve kolay göbek eriten sandalye hareketlerini derledik.

Sürekli oturmak, hareketsiz kalmak, bölgesel yağlanma sorununa neden olur. Egzersiz ve spor yapmak için çoğu kişi ya vakit ayırmak istemez ya da vakit bulamaz. Durum böyle olunca da hareketsiz kalan vücut kilo almaya devam eder. Televizyon izlerken, iş yaparken, kitap okurken oturduğunuz yerden spor yapabilirsiniz. Böylelikle özellikle bel, karın ve basen bölgesini çalıştırabilir hem de oturduğunuz yerden kilo verebilirsiniz.

Göbek Eriten Sandalye Hareketleri

  • İlk olarak sandalyeye oturup derin bir nefes alın. Daha sonra ise bacaklarınızı yukarı aşağı indirip kaldırın. İlk sağ ayak daha sonra sol ayak olacak şekilde en az 20-30 tekrar yapın.
  • İkinci egzersizde ise ayağınızı dik bir şekilde sağa ve sola doğru açıp kapayın. Bunu yaparken ayak parmaklarınızı kendinize doğru çekmeyi unutmayın. Bu egzersiz her iki bacak için tek tek yapılmalıdır.
  • Aynı anda iki bacağınızı açın. Sonra ise havadayım açıp kapama yapın. Günde bu hareket en az 50 defa yapılmalıdır.
  • Sandalyenin ucuna oturarak mekik çekip karın bölgenizi ettirebilirsiniz. Sandalye arkasına ellerinizi koyup destek almayı ihmal etmeyin.
  • Kalçanızı sıkılaştırmak için sandalye üzerinden oturup kalkabilirsiniz. Bunu yaparken poponuzu sıkarak yapmayı unutmayın. Ayrıca tamamen oturmayın sadece sandalyeye değip tekrar kalkın. en az 20-30 defa günlük olarak bu hareketi yaptığınızda daha sıkı bir kalçaya sahip olabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=Xer592DB59M

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ