Goblen Örnekleri

Goblen Örnekleri

Goblen çok eski zamanlardan beridir bilinen ve çeyiz sandıklarını, evlerimizin süsleyen el emeği ürünlerden biridir. İnce telli kumaş üzerine renkli iplikler ile yapılan işlemelere verilen addır. Birçok modeli ve örneği bulunur. Eskiden oldukça moda olan ve çok sık kullanılan goblenlerin bir diğer adı da etamindir. El emeği ürünlerin yeniden değer kazanması ile beraber goblenlerde gün yüzüne çıkmış ve yeni modeller ile çeyiz sandıklarını ve evlerimizi süslemeye başlamıştır. Yapması oldukça zahmetli ve yorucu olsa da ortaya çıkan sonuç için verdiğiniz emeklere fazlasıyla deyecektir.

Goblen örnekleri çok fazla çeşitliliğe sahiptir. Birbirinden şık ve gösterişli örneklerin geçmişten günümüze kadar gelenleri olduğu gibi aynı zamanda yeni modern dokulu ve örnekli olanları da vardır. Genellikle goblen örneklerinde hayvan figürleri, çiçek, yaprak, gül desenleri, manzara formunda olan işlemelere daha sıklıkla tercih edilmektedir. Bunların tek renk iplik ile işlenenleri olduğu gibi birden fazla renk ipin bir arada kullanıldığı modeller ve örnekler de vardır. Kullanılacak olan renkler yapılacak olan model ve örneğe göre değişir.

En yeni goblen örnekleri ile karşımıza çıkmakta olan işlemeler, evlerimizi süslemeye ve renk katmaya yetmektedir. Goblen işlemeleri ile şık kırlentler, seccadeler, şık bir tablo elde edebileceğiniz gibi şık bir masa örtüsü de yapabilirsiniz. Kullanım alanı oldukça çeşitli ve çoktur.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ